امام جمعه ارومیه: نبود سواد رسانه‌ای در خانواده‌ها بسیار آسیب‌زا است

ارومیه - ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها در شکل‌دهی فرهنگ توسعه جامعه گفت: نبود سواد رسانه‌ای در بین خانواده‌ها و مردم بسیار آسیب‌زا است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: آموزش های مدارس و دانشگاه ها با توجه به شرایط کرونایی در بستر فضای مجازی صورت می گیرد و عدم شناخت کافی از این فضا باعث تغییر فرهنگ و ارزش ها در بین نسل آینده خواهد شد.

وی افزود: متولیان رسانه ای و فعالان فضای مجازی باید نقش خود را بصورت گسترده تر در این حوزه ایفا کرده و نیروی خود را تنها بر مساله انتقاد و مطالبه از مدیران و مسوولان متمرکز نسازند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه اضافه کرد: باید با برنامه ریزی دقیق تر آموزه های دینی و اسلامی با رویکرد فرهنگ اصیل مردم را در فضای مجازی با تولید محتوای مناسب عملیاتی و اجرایی کرد.

حجت الاسلام قریشی، شهامت در حل مشکلات کشور را یکی از اساسی ترین مطالبات مردم خوانده و تاکید کرد: بحمدالله متخصصان اقتصادی ، دینی ، رسانه ای و اجتماعی خبره ای در کشور وجود دارند که به اذعان مقام معظم رهبری راهکارهای عملیاتی درستی برای حل مشکلات کشور ارایه می کنند اما عزم و اراده و شهامت اجرایی کردن آن توسط مسولان وجود ندارد بنابرابن انتظار داریم در این مساله مدیران اقدامات جدی‌تری را به انجام برسانند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان فضای مجازی و تولید محتوا در این فضا در کشور را مهم دانست و گفت: شورای فرهنگ عمومی باید مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات را از دولت و وزرات مربوطه پیگیری کند چرا که آسیب شبکه های مجازی بدون کنترل و بررسی بسیار آسیب زا است.

وی افزود: کمیته شبکه مجازی که در ذیل شورای فرهنگ عمومی تشکیل شده باید فعال تر شده و با تامین بودجه و شناسایی و بکارگیری افراد توانمند در تولید محتوا در این حوزه اقدامات اساسی در برگزاری کلاس های سواد رسانه ای در بین مسوولان ، خانواده ها و بدنه جامعه و همچنین تولید محتوای دینی، اسلامی و فرهنگی کند.

حجت الاسلام قریشی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و قدردانی از زحمات کادر بهداشت و درمان و همراهی مردم در کنترل ویروس کرونا گفت: بحمد الله با رعایت مردم و تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان روند رشد ویروس کرونا کنترل شده است که باید با رعایت دستورالعمل ها و سفارشات متخصصین امر مانع از جهش مجدد این ویروس در کشور شویم .

وی ادامه داد: به لحاظ وجود شرایط پایدار زرد و آبی در استان و نزدیکی ایام شهادت حضرت زهرا (س) به نظر می رسد برای عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) تدابیری اندیشیده شود تا عزاداری خیابانی و با حضور عموم مردم با رعایت دستوالعمل های بهداشتی برگزار شود چرا که این مراسم یکی از شعائر الهی است و برگزاری چنین مراسمی لازم و ضروری است.

امام جمعه ارومیه همچنین اظهار داشت: پس از شهادت سردار سلیمانی و شکست حقیقی جبهه استکبار، دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان هستند و تلاش های زیادی برای جبران شکست خود می‌کنند که در این خصوص با صرف هزینه های زیاد و تولید فیلمی با عنوان "بانوی بهشت" به دنبال اختلاف افکنی در بین مسلمانان هستند.

وی افزود : حضور هالیود در ساخت این فیلم و هزینه های گزاف آن نشان از توطئه استکبار و شیعه انگلیسی در برهم زدن اتحاد بین مسلمانان جهان دارد بنابراین هوشیاری امت اسلامی لازم و ضروری است تا امت اسلامی از آسیب‌های این توطئه در امان باشد.

وی با اشاره به موضوع دوم جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در خصوص ناباروری و ترویج سقط جنین در کشور گفت: با توجه به سیاست های جمعیتی در کشور و خطر پیری جمعیت در استان مسوولان باید به شکل جدی تری در افزایش باروری و ترغیب زوج های جوان برای فرزندآوری با اعمال سیاست های تشویقی و کاهش هزینه های فرزندآوری برنامه ریزی کنند تا شاهد افزایش جمعیت در کشور و استان باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها