استاندارسیستان و بلوچستان: ذخایر طلای این استان به ۳۸ تن افزایش یافت

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با بهره‌برداری از معدن طلا در تفتان توسط شرکت شستا میزان ذخیره طلای این استان به ۳۸ تن افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در نشست بازگشایی پاکت‌های مزایده عمومی محدوده‌های اکتشافی، مجوز برداشت، گواهی کشف و پروانه‌های بهره‌برداری معادن سیستان و بلوچستان اظهارداشت: این استان دارای معادن غنی طلا در مناطق مختلف از جمله در اطراف کوه‌های آتشفشان تفتان و بزمان است.

وی بیان کرد: معدن طلای تفتان توسط شرکت شستا به بهره‌برداری رسیده که با برآوردهای انجام شده ۲۵ تن طلای خالص می‌توان از آن استخراج کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین مزیت استان ترانزیت و تجارت و دومین مزیت آن معدن است که مزیت معدن استان و رشد و توسعه آن در همه ابعاد طی سال‌های اخیر شتاب بیشتری گرفته است.

وی ادامه داد: بخشی از آن معادن سیستان و بلوچستان معادنی است که در کشور و در دنیا نقش آفرینی خواهند کرد همانند معادن مسی که در استان شناسایی شده که انشاءالله رونمایی خواهد شد. 
موهبتی تصریح کرد: یک معدن طلا در سیستان و بلوچستان به نتیجه رسیده که دارای پروانه بهره‌برداری است و عملیات استخراج آن آغاز شده که تا کنون۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این معدن انجام شده که  نهایتا بیش‌از سه هزار میلیارد ریال در این معدن سرمایه گذاری خواهد شد. 
وی خاطرنشان کرد : امیدواریم در سال آینده معادن دیگری هم که مطالعات آن انجام شده به نتیجه برسد. انشاء الله سال ۱۴۰۰ سال طلایی استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سایر معادن فلزی نیز در استان شناسایی شده و سرمایه‌گذارن مختلفی در این ارتباط جذب شده‌اند و مجموعه‌های شناخته شده‌ای از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره )،مس سرچشمه و  شستا در بحث سرمایه گذاری در معادن استان تفاهم‌نامه‌هایی امضا کرده‌اند.
وی بیان کرد: با سرمایه‌گذاری‌های چند هزار میلیارد تومانی که سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر در سیستان و بلوچستان در بخش معدن انجام می‌دهند مطمئن هستیم که سال ۱۴۰۰ سالی خوب برای بخش معادن در استان باشد. 
موهبتی تاکید کرد:در حوزه جذب سرمایه گذاری در استان باید به پیوست اجتماعی هم توجه شود که در این زمینه نگرانی نداشته باشیم چون سرمایه گذاران به این موضوع توجه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها