۲۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84185930
۰ نفر

برچسب‌ها

شعله بخاری ها در گیلان پایین کشیده شد

رشت - ایرنا- دمای هوا در گیلان با نفوذ جریانات جنوبی و وزش باد گرم از روز چهارشنبه افزایش یافت و شعله بخاری ها پایین کشیده شد .

امروز ( پنجشنبه) دمای هوا در شهر سیاهکل از مناطق کوهستانی گیلان به ۲۸ درجه سانتی گراد و دمای رشت نیز  به ۲۵ درجه سانتی گراد رسید که به گفته معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان ؛  بیشینه دما در این دو شهر روز گذشته ۱۹ درجه سانتی گراد بوده است .

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان گفت: طی جمعه نیز وزش باد شدید گرم و خیلی شدید در استان پیش بینی می شود و از روز شنبه تا دوشنبه تداوم وزش باد گرم شدید را در بعضی نقاط خواهیم داشت .

شبنم هادی نژاد غروب پنجشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: همچنین طی این مدت؛  به سبب گذر امواج ناپایدار از منطقه ، افزایش ابر  و رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس؛ آسمان استان برای روز جمعه کمی تا نیمه ابری، وزش باد گرم ( شدید یا خیلی شدید) ، افزایش دما و گاهی افزایش ابر و برای روز شنبه کمی تا نیمه ابری ، بعضی ساعت ها وزش باد گرم ( بعضی نقاط به ویژه ارتفاعات و دامنه ها شدید ، اواخر وقت افزایش ابر و رگبار پراکنده را شاهد خواهیم بود.

وی به بیشینه و کمینه دمای استان نیز اشاره و یادآوری کرد : طی شبانه روز گذشته بیشترین و کمترین دما مربوط به سیاهکل با ۲۸ درجه سانتی گراد و رشت و لاهیجان با چهار درجه سانتی گراد بوده است.

 هادی نژاد  با اشاره به وزش باد شدید در بعضی نقاط استان گفت: سرعت باد در روستای اسب بونی در ارتفاعات تالش به حدود ۱۱۰ کیلومتر در لحظه  ساعت رسید  و در جلگه نیز بیشترین وزش باد در ایستگاه فرودگاه رشت اتفاق افتاد که شاهد سرعت وزش باد بین ۴۳ تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت در لحظه بودیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها