دسترسی ۴۰ درصد روستاهای مراغه به اینترنت و شبکه تلفن همراه مناسب نیست

مراغه- ایرنا- نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون وضعیت دسترسی ۴۰ درصد از روستاهای این شهرستان به اینترنت و شبکه تلفن همراه مناسب نیست.

علی علیزاده روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات اینترنت و شبکه تلفن همراه مراغه و عجب شیر افزود: متاسفانه برخی از روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از اینترنت ثابت و همراه برخوردار نیستند و این امر مشکلات بزرگی برای بهره مندی دانش آموزان از آموزش های مجازی در ایام کرونایی ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر در بخش سراجو و به ویژه منطقه قوری چای پوشش اینترنت و تلفن همراه کمتر از ۱۰ درصد است.
وی گفت: ایجاد عدالت در توسعه زیرساخت های اینترنتی در مراغه به عنوان شهر دوم استان آذربایجان شرقی توسط وزارت ارتباطات و نهادهای متولی امر بیش از پیش ضروری است.
علیزاده افزود: برای این منظور، تحت پوشش قرار دادن روستاهای محروم از دسترسی به شبکه های تلفن همراه و اینترنت در اولویت وزارت ارتباطات و نیز سازمان تنظیم مقررات رادیویی قرار گیرد.

۶۹ روستای مراغه از خدمات اینترنتی محروم هستند

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز با اشاره به مشکلات موجود در زمینه دسترسی به شبکه های تلفن همراه و اینترنت در این شهرستان گفت: هم اکنون ۶۹ روستای این شهرستان از خدمات اینترنتی محروم هستند.
سیدعلی موسوی افزود: بیشتر روستاهای محروم از دسترسی به شبکه های تلفن همراه و اینترنت در بخش سراجو بوده که مردم این منطقه را با مشکل مواجه کرده است.
وی اعلام کرد: امسال برای رفع این مشکل، از مجموع ۱۱ دکل تقویت شبکه تلفن همراه، عملیات اجرایی ۶ دکل به پایان رسیده و احداث پنج دکل دیگر نیز در حال انجام است.
وی اضافه کرد: بهره گیری از دستگاه های تقویت فرکانس و نیز احداث دکل های مخابراتی برای بهره مندی روستاهای این شهرستان از شبکه تلفن و اینترنت همراه در دستور کار دولت قرار دارد.

۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال آینده از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی نیز گفت: تامین دسترسی ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰خانوار اولویت وزارت ارتباطات تا یک سال آینده است.
محمد فرزاد با اشاره به وضعیت دسترسی روستاهای مراغه به اینترنت و شبکه تلفن همراه افزود: از مجموع بیش از ۱۳۰ روستای بالای ۲۰خانوار این شهرستان، ۸۴ روستا از دسترسی به این زیرساخت ها بهره مند هستند.
وی اضافه کرد: تقویت و ارتقای شبکه تلفن همراه با همکاری اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت از رویکردهای وزارت ارتباطات برای بهره مندی مناطق محروم روستایی از اینترنت و شبکه تلفن همراه در این شهرستان است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها