فرماندار پیشین میشیگان آمریکا در پرونده آب های آلوده به سرب متهم شد

تهران-ایرنا- شبکه خبری سی ان بی سی گزارش داد ریک اسنایدر فرماندار پیشین ایالت میشیگان در تحقیقات درباره بحران آب آلوده به سرب که منجر به شیوع نوعی بیماری قفسه سینه موسوم به  لژیونرها شد  و ۱۲ نفر را به کشتن داد، متهم شده است.

به گزارش ایرنا، این شبکه خبری نوشت: بر اساس گزارش آنلاین اسناد دادگاه اسنایدر با دو اتهام سهل انگاری در انجام وظایف مواجه است و برای وی مجازات یک سال حبس و پرداخت ۱۰۰۰ دلار جریمه در نظر گرفته شده است.

وکیل مدافع او به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته ما معتقدیم مدرکی برای اثبات اتهام جنایی علیه این فرماندار وجود ندارد و دادستان های ایالت میشیگان از ارائه جزییات در این زمینه خودداری کرده اند.

تصمیم  اسنایدر در سال ۲۰۱۴ وقتی که اداره این ایالات را برعهده داشت برای تغییر سیستم آبرسانی شهر فلینت از سیستم آب دیترویت به رودخانه فلینت منجر به بروز این فاجعه شد، زیرا آب رودخانه تصفیه نشده باعث  خوردگی لوله و آلودگی آب به سرب شد.

در سال ۲۰۱۷ علیه تعدادی از مقامات ایالتی، از جمله نیک لیون ، رئیس سابق وزارت بهداشت ، به دلیل شیوع بیماری لژیونرها همزمان با بحران آب آلوده ، پرونده های کیفری تشکیل شد. لیون متهم شد که یک سال پس از اطلاع از شیوع این بیماری در سال ۲۰۱۵،  به مردم اطلاع رسانی نکرده است.

به گفته کارشناسان، آب آلوده در شهر فلینت منجر به شیوع بیماری لژیونرها که نوع حادی از ذات الریه است و در نتیجه رشد باکتری ها در آب گرم است می شود.

    ساکنان شهر فلینت ایالت میشیگان مدتها است که اکثریت آنها را سیاه پوستان تشکیل می دهند مدتها برای نجات از این بحران مجبور بودند از بطری های آب به عنوان منبع آب آشامیدنی سالم استفاده کنند.

این بحران در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اتفاق افتاد و اوباما در آن زمان در ایالت میشیگان حالت فوق العاده اعلام کرد و دستور داد در حمایت از اقدامات ایالتی و محلی در شهر فلینت که از آب آشامیدنی آلوده به سرب رنج می برد، امداد رسانی شود.
آزمایش ها نشان داد در آب آشامیدنی و خون برخی از کودکان و ساکنان در شهر فلینت میزان زیادی سرب وجود دارد که این امر باعث شد والدین کودکان شکایت هایی را در دادگاه مطرح کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha