۸۰۸ نفر در طرح اقدام ملی مسکن گناباد ثبت نام کردند

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰۸ نفر در طرح اقدام ملی مسکن این شهرستان ثبت نام کردند.

حامد قربانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گناباد افزود: از این تعداد ۱۵۰ نفر ۴۰۰ میلیون ریال حق ثبت نام اولیه را واریز کردند و سایت این طرح نیز از چهارشنبه هفته گذشته تا جمعه آینده برای ثبت نام افراد جا مانده باز است.

وی ادامه داد: ظرفیت خوبی برای مسکن در این شهرستان فراهم شده و از ظرفیتهای موجود حداکثر استفاده برای اجرای بهینه این طرح به عمل می‌آید.

فرماندار گناباد گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان متولی، اجرای طرح اقدام ملی مسکن را در این شهرستان برعهده گرفته و ۳۰۰ واحد مسکونی در بهترین نقطه شهر برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از این تعداد ۱۵۰ واحد مختص جوانانی است که شرایط مالی مناسبی ندارند و افرادی را که در دو سال اخیر ازدواج کردند باید شناسایی و از آنان حمایت کرد.

قربانی تشکیل شرکت تعاونی جوانان در این زمینه را مهم دانست. 

وی ادامه داد: بخشداران باید با شناسایی زمینهای مناسب در روستاها با کمک اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) امکان بهره مندی واجدان شرایط را از تسهیلات اقدام ملی مسکن فراهم کنند.

فرماندار گناباد گفت: در شهرستان اماکن بدون استفاده بسیاری به خصوص در روستاها و مربوط به آموزش و پرورش، تعاون روستایی، مخابرات و ورزش و جوانان وجود دارد که باید از این فضاها در جهت اشتغال زایی استفاده شود.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها