۹۵ درصد خطوط اصلی و انتقال فاضلاب تهران تکمیل شد

تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: بیش از ۹۵ درصد خطوط اصلی و انتقال پروژه فاضلاب تهران با اتمام تونل فاضلاب‌رو غرب تهران تکمیل شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «قاسم تقی‌زاده خامسی» روز پنجشنبه در مراسم آنلاین افتتاح تونل فاضلاب‌رو غرب تهران، افزود: این تونل که ۱۰.۵ کیلومتر طول دارد فاضلاب مناطق غربی تهران را به تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران واقع در منطقه «فیروزبهرام» منتقل می‌کند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا خاطرنشان‌کرد: ساخت و تکمیل تونل ۱۰.۵ کیلومتری فاضلاب‌رو غرب تهران به‌طور کامل با توان و تخصص داخلی انجام شده است و با بهره‌برداری از این تونل و تصفیه‌خانه غرب تهران، بخش اعظم فاضلاب مناطق غربی پایتخت تصفیه می‌شود.

تقی‌زاده خامسی اضافه‌کرد: از هشت هزار کیلومتر شبکه و خطوط انتقال پروژه فاضلاب تهران، تاکنون هفت هزار کیلومتر آن تکمیل شده است و بقیه آن در ۲ تا سه سال آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایرنا، پیشتر اردکانیان وزیر نیرو از استقرار تصفیه خانه فیروز بهرام در غرب تهران خبر داد و گفت: چهار واحد این تصفیه خانه امسال وارد مدار می‌شود و در واقع چهار استان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار اقتصاد