توسعه میادین گازی و نفتی زمینه‌ساز تحول اقتصادی کرمانشاه خواهد شد

کرمانشاه- ایرنا- دستیار وزیر نفت و عضو هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: وجود میادین نفتی و گازی در کرمانشاه ظرفیت بزرگی هم برای این استان و هم کشورمان به شمار می‌رود که توسعه این میادین گامی استوار در جهت حرکت به سمت اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمدصادق عظیمی‌فر»  عصر پنجشنبه در جلسه بررسی پروژه های وزارت نفت در کرمانشاه که به میزبانی استانداری و با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه از جمله استان های پر پتانسیل در حوزه های مختلف از جمله نفت و گاز است و توسعه میادین گازی و نفتی این استان در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.
وی با بیان اینکه توسعه طرح های نفتی و گازی بر وضعیت اشتغال استان تأثیر چشمگیری خواهد داشت، گفت: طرح مد نظر وزارت نفت مبتنی بر تکمیل زنجیره ارزش و هم چنین توسعه متوازن استان است و اجرای این طرح گامی استوار در جهت حرکت به سمت اقتصاد درون زا و برون نگر خواهد بود.

دستیار وزیر نفت و عضو هیأت مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به ملزومات اجرای طرح های پالایشگاهی و پتروشیمیایی، ظرفیت استان کرمانشاه در این خصوص را مثبت ارزیابی کرد و افزود: اقدامات خوبی که در قالب پروژه های گرمسیری انجام گرفته می تواند به تکمیل و ساخت پروژه های یاد شده کمک فراوانی کند.  
عظیمی فر با بیان اینکه تیم های خبره در حوزه های مختلفی از جمله در حوزه «بالادستی»، «پایین دستی» و همچنین «مطالعات توسعه منطقه ای» در حال بررسی، ارزیابی و تکمیل مطالعات مفهومی احداث پالایشگاه گازی و پتروشیمی هستند ابراز امیدواری کرد که با نگاه ویژه وزارت نفت به توسعه این استان این طرح به صورت فعالانه از سوی این وزارت خانه پیگیری خواهد شد.
وی همچنین مدیریت همراه و آگاه به مسایل و ظرفیت های استان کرمانشاه را نکته امیدوار کننده دیگری در راستای اجرای پروژه های حوزه نفت و گاز و پتروشیمی ذکر کرد.
عظیمی فر در پایان ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از پروژه پالایشگاه گاز و یک مجتمع پتروشیمی و صنایع پایین دست آن شاهد توسعه بیش از پیش استان کرمانشاه، بهبود وضعیت معیشتی مردم منطقه و کاهش قابل توجه مشکل بیکاری در این استان باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها