شهر جدید بینالود صاحب کانون پرورش فکری کودکان می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی از امضای تفاهمنامه با مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بینالود برای ساخت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این شهر خبر داد.

ابراهیم سازه روز پنجشنبه در نشستی به منظور انعقاد تفاهمنامه با شرکت عمران شهر جدید بینالود برای احداث و تجهیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این شهر افزود: با ساخت و راه‌اندازی این کانون شهر جدید بینالود به قطب فرهنگی و هنری کودکان در بخش احمدآباد شهرستان مشهد تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: این کانون ۳۴ مرکز ثابت، هشت مرکز سیار و سه مرکز پستی در خراسان رضوی دارد و کانون جدید در بینالود ضمن شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان در افزایش سطح سواد و دانش دیداری، گفتاری و شنیداری آنان مؤثر خواهد بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: با این اقدام زمینه همکاری در ایجاد پیوستهای فرهنگی این شهر جدید فراهم شده است. 

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید بینالود نیز در این نشست گفت: رویکرد شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در دوره جدید مدیریت این شرکت، ارتقای کیفیت زندگی در شهرهای جدید است و از مولفه‌های اصلی آن توجه به ایجاد زیرساختهای اجتماعی است و از طرفی با توجه به اینکه اغلب شهروندان شهرهای جدید خانواده‌های جوان هستند توجه به نیازهای کودکان و نوجوانان از اولویت برخوردار است.

حمیدرضا یزدانی افزود: تفاهمنامه منعقد شده با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی پیرو تفاهمنامه کشوری شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و در راستای توسعه زیرساختهای فرهنگی و اجتماعی است که در آینده نزدیک پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوز از مجمع عملیاتی خواهد شد.

وی از مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی خواست تا زمان احداث کانون در بینالود از ظرفیتهای کتابخانه عمومی شهر و نیز مدارس سطح شهر برای فعالیتهای کانون استفاده شود.

شهرجدید بینالود در ۵۵ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها