پارک گوگردی گنبدلی در خانگیران سرخس بهره برداری شد

مشهد- ایرنا- فاز نخست پارک گوگردی گنبدلی، یادمان سردار شهید سلیمانی، روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی در منطقه خانگیران سرخس این استان به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس در این مراسم گفت: ساخت این پارک از سال ۹۶ در زمینی به مساحت  ۹ هکتار آغاز شد.  

سید مجید منبتی افزود: در فاز نخست، حدود سه هزار میلیارد ریال بصورت ثابت و جاری توسط بخش خصوصی هزینه شده که برای ۱۵۰ نفر بطور ثابت اشتغال ایجاد می‌کند.  

وی با بیان اینکه سیزدهمین تولید کننده گوگرد دنیا هستیم ادامه داد: ۷۲ میلیون تن تولید گوگرد در سال داریم که ۶۸ میلیون تن آن مصرف می شود. نصف این میزان در کودهای کشاورزی و ۳۰ درصد هم در صنایع و بقیه در تولیدات بهداشتی، آرایشی و دارویی مصرف می‌شود.

مدیرعامل پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس گفت: برای رفع معضلات زیست محیطی گوگردهای تولیدی، پارک گوگردی را در منطقه سرخس ایجاد کردیم که در این زمینه با چهار شرکت تجاری توانمند وارد مذاکره شدیم و برای فروش روزانه هزار تن محصول قرارداد امضا کردیم که تا سه هزار و ۶۰۰ تن قابل افزایش است.

استاندار خراسان رضوی امروز در سفر به سرخس در مزار شهدای گمنام مزداوند حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. بازدید از قطعه ۴-الف جاده مشهد - سرخس، بازدید از روستای پس کمر،  پاسگاه مرزی پل خاتون، سد دوستی، منطقه ویژه اقتصادی و چند واحد تولیدی و پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد از جمله برنامه های امروز محمدصادق معتمدیان در سفر به سرخس بود.  

وی در ادامه سفر خود به سرخس عصر امروز با خانواده شهدا و جمعی از مردم ملاقات و در جلسه با مسوولان و مدیران شهرستان سرخس شرکت می‌کند.

شهرستان سرخس در ۱۸۵ کیلومتری شرق مشهد، از شمال و شرق با کشور ترکمنستان هم مرز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها