رایزنی‌های امنیتی پاکستان در باکو و آنکارا همزمان با نشست سه جانبه

 اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان و ترکیه همزمان با تحرکات جدید در منطقه برای تشکیل ائتلاف‌های جدید، گام‌های تازه‌ای را برای گسترش همکاری‌های سیاسی، امنیتی و دفاعی برداشتند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رسانه‌های پاکستانی نوشتند ؛ «مجاهد انور خان» که دو روز پیش با انجام سفر رسمی به باکو دیدارهایی با مقام‌های ارشد دفاعی و نظامی جمهوری آذربایجان انجام  داده بود ؛  اکنون برای دیداری رسمی به آنکارا پایتخت ترکیه سفر کرده است .

این سفر همزمان با بازدید مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه به پاکستان و شرکت در نشست جانبه با حضور همتایان پاکستانی و آذربایجانی در اسلام‌آباد صورت گرفت. چاوش اوغلو روز گذشته با رهبران سیاسی پاکستان نیز دیدار کرد و سپس راهی شهر بندری کراچی در جنوب این کشور شد.

براساس این گزارش، فرمانده نیروی هوایی پاکستان در آنکارا با وزیر دفاع ملی، رئیس ستاد کل ارتش و فرمانده نیروی هوایی ترکیه دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه دو کشور به ویژه همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های امنیتی، دفاعی، آموزش‌های نظامی و تولید تجهیزات نظامی رایزنی کرد.

مجاهد انور خان طی  این نشست‌ها تاکید کرد که پاکستان متعهد به تحکیم همکاری‌ها با ترکیه در زمینه صنعت دفاعی، امنیتی و آموزش با استفاده از ظرفیت‌های متقابل است.

براساس این گزارش، فرمانده ارتش پاکستان روز دوشنبه گذشته با سفر به شهر باکو دیدارهای جداگانه‌ای با همتای آذربایجانی و همچنین وزیر دفاع این کشور انجام داد.

بنا بر بیانیه روابط عمومی نیروی هوایی پاکستان، مجاهد انور خان برای توسعه همکاری‌های نظامی با جمهوری آذربایجان به ویژه آموزش نیروی هوایی این کشور اعلام آمادگی کرد.

دومین نشست سه جانبه وزیران امور خارجه پاکستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان به میزبانی اسلام‌آباد روز گذشته (چهارشنبه) با محور تعمیق همکاری‌های مشترک در منطقه، وضعیت افغانستان، قره باغ، مبارزه با اسلام هراسی و تروریسم برگزار شد.

پیش از این «جیهون بایرام اف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان و «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه دیدارهای جداگانه با مقامات پاکستانی برگزار و بر تعمیق روابط دوجانبه به ویژه همکاری‌های نظامی و دفاعی تاکید کردند.

دور اول نشست سه جانبه پاکستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان آبان ۱۳۹۷ در باکو برگزار شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان