۲۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 84185807
۰ نفر

برچسب‌ها

کاروانسراهای میامی برای گردشگری ساماندهی شود

شاهرود - ایرنا - فرماندار میامی گفت : کاروانسرای های سطح شهرستان با هم‌افزایی بخش‌های مختلف ساماندهی و برای بهره‌برداری گردشگری آماده شود.

به گزارش ایرنا، احمد ملایری روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مسئول جدید دفتر نمایندگی اوقاف وامور خیریه شهرستان میامی در دفتر امام جمعه این شهر، افزود : سالهاست کاروانسراهای سطح شهرستان بویژه میامی و میاندشت با توجه به اینکه در مسیر عبور مسافران و زائران امام رضا(ع) قرار دارد هنوز بلاتکلیف و نیازمند توجه بیشتر است.

وی گفت : استفاده از امکانات اوقاف برای سرمایه‌گذاری و راه اندازی واحدهای اقتصادی و تولیدی یکی از ضرورت‌های این شهرستان به شمار می‌رود.

فرماندار میامی بیان کرد: با واگذاری کاروانسراها به میراث فرهنگی و سرمایه گذاران بخش خصوصی ساماندهی این مجموعه ها برای بهره‌برداری هرچه بهتر فرهنگی به ویژه گردشگری باید مدنظر باشد.

ملایری ادامه داد : کاروانسرای میاندشت به عنوان بزرگترین کاروانسرای ایران بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در راستای توسعه گردشگری محسوب می شود. 

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور امام جمعه میامی نیز در این جلسه با اشاره به وقف یک سند ماندگار است و می توان با توسعه آن به جامعه کمک کرد ، تصریح کرد: اداره اوقاف باید از همه ظرفیت های شهرستان درجهت احیا وقف و موقوفات استفاده کند.

وی با بیان اینکه یکی از شیوه‌های مناسب برای فرهنگ‌سازی وقف، تبیین کارآیی آن در جامعه است، تصریح کرد : مشاوره‌های مناسب به افرادی که قصد دارند وقف جدید ثبت کنند ارائه شود تا موارد جدید به سمت رفع نیازهای روز جامعه هدایت شود.

وی گفت : باتوجه به اینکه شهرستان میامی به عنوان ۳۱ شهرستان کم تر توسعه یافته به شمار می رود نسبت به ارتقای نمایندگی اوقاف وامور خیریه اقدام گردد.

دراین آئین از زحمات رضا قاضی پور تقدیر و سلیمان عرب عامری به عنوان مسئول جدید دفتر نمایندگی اوقاف وامور خیریه شهرستان میامی معارفه شد.

سال گذشته  ۲۲ فقره وقف به ارزش حدود ۹۰ میلیارد ریال در این شهرستان ثبت شد.

میامی حدود ۵۰۰ موقوفه و بیش از یکهزار و ۲۰۰ رقبه دارد.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن با دوبخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها