ورزشکار یزدی به یاد شهدا ۶ هزار و ۳۳۰ بار روپایی زد

یزد- ایرنا- محمدحسین حسینی فهرجی روز پنجشنبه به یاد شهدا و همچنین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای نخستین بار به مدت یک ساعت بر روی تردمیل و بر خلاف جهت حرکت آن بدون وقفه ، ۶ هزار و ۳۳۰ بار روپایی زد.

این رکورد که تاکنون در ایران بی‌سابقه است با رعایت نکات بهداشتی و بدون حضور تماشاگران در آستانه برگزاری دومین کنگره سرداران و چهار هزار شهید استان یزد در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۹ بدون خطا در پایگاه قهرمانی شهید نصیری انجام شد.

حسینی ۲۸ ساله بارها با حضور و رقابت با روپایی‌زنان کشور،  رکوردهای خوبی برای استان  بر جا گذاشته و رکورد روپایی سرعت ایران به مسافت ۱۰ کیلومتر، ۱۴ ساعت و چهل ساعت را در اختیار دارد.

همچنین رکورد ۲۰ کیلومتر و روپایی در یک ساعت به تعداد هشت هزار و ۲۱۲ بار  در تردمیل جزو افتخارهای  اوست و هدف نهایی او  ثبت رکورد ۲۰ ساعت روپایی بدون استراحت در کتاب گینس است.

این ورزشکار یزدی گفت: برای موفقیت بیشتر جوانان علاقه مند به این رشته جذاب که ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد ،باید مسوولان اجرایی  و ورزشی بیش از گذشته از آنها حمایت کنند .

حسینی فهرجی در حاشیه  این رکوردزنی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای دیده شدن ورزشکاران و قهرمانان از رسانه‌های گروهی توقع همکاری و پیگیری بیشتری احساس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر به توانایی و علاقه‌ جوانان ورزشکار در تمامی رشته‌ها و روپایی که به تمرین و کار سخت مداوم نیاز دارد اعتقاد وجود داشته باشد، همواره شاهد کسب افتخارهای بهتری در استان خواهیم بود.     

فهرج یکی از دهستان‌های شهرستان یزد است که در ۳۰ کیلومتری شرق این شهر در مسیر شهرستان بافق واقع شده‌است. 

این استان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد و تاکنون حدود چهار  شهید تقدیم انقلاب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها