کمیته امداد به گازرسانی منازل روستایی صالح آباد خراسان رضوی کمک کرد

مشهد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان صالح آباد در استان خراسان رضوی گفت: در پی سفر امروز (پنجشنبه) رییس کمیته امداد کشور به این شهرستان تازه تاسیس ۵۴ میلیارد ریال به اتمام پروژه گازرسانی به واحدهای مسکونی مددجویان روستایی صالح آباد کمک شد.

رضا جانبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیمی از این تسهیلات اختصاص یافته به صورت بلاعوض و مابقی آن قرض الحسنه هفت ساله می باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به ۹۰۰ واحد مسکونی روستایی در این شهرستان آغاز شده که کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) برای روند ادامه گازرسانی به داخل واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) صالح آباد گفت: امروز با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور ۱۳ واحد مسکونی به صورت همزمان به مددجویان این نهاد در روستاهای این شهرستان واگذار شد.

وی افزود: برای این تعداد واحد مسکونی افزون بر ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

جانبی ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۲۰۵ واحد مسکونی شهری و روستایی ویژه مددجویان کمیته امداد این شهرستان در حال ساخت است که امیدواریم تا دهه فجر سال آینده به بهره برداری برسد.

وی گفت: یکی از برنامه هایی که در شهرستان صالح آباد می‌تواند به عنوان الگو برای سایر شهرستان ها قرار گیرد، اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی گلیم و فرش می باشد که در این ارتباط تاکنون ۳۰ میلیارد ریال اختصاص یافته و منجر به اشتغال ۸۰ نفر از زنان سرپرست خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شده است و پیش بینی می شود ۲۰۰ فرصت شغلی در این حوزه از سوی راهبر شغلی کمیته امداد شهرستان صالح آباد ایجاد شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان صالح آباد به سه هزار و ۴۵۰ خانوار شامل هفت هزار و ۳۰۰ نفر در حوزه های مختلف خدمات ارائه می کند.

شهرستان تازه تاسیس صالح‌آباد که پیش از این یکی از بخشهای شهرستان تربت‌جام بود، ۴۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان و ۴۶ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

صالح‌آباد در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی تربت‌جام، با هشت هزار و ۶۲۵ نفر جمعیت در قالب دو هزار و ۱۹۸ خانوار در ۱۷۴ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها