جمع آوری۱۷۸ دستگاه استخراج ارز از یک کارگاه صنعتی

تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران از شناسایی یک کارگاه صنعتی متخلف در اسلامشهر و کشف ۱۷۸ دستگاه استخراج ارز دیجیتال خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس،  سردار کیوان ظهیری در تشریح جزئیات این خبر افزود: با به دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر وجود تعدادی دستگاه تولید ارز دیجیتال در داخل یک کارگاه صنعتی در شهرک گلدسته، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران کلانتری ۱۳ گلدسته با اقدامات اطلاعاتی اولیه موفق به شناسایی محل دپوی ارزهای دیجیتال شده و با هماهنگی مقام قضائی وارد محل شده و در بازرسی از آنجا ۱۷۸دستگاه ماینر و استخراج ارز دیجیتال را کشف کردند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه و معرفی وی به اداره تعزیرات حکومتی تصریح کرد: کارشناسان ارزش دستگاه های مکشوفه را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ظهیری گفت: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به برق زیادی دارد و متهم که با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود با اشراف اطلاعاتی پلیس دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار جامعه