۲۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84185772
۰ نفر

برچسب‌ها

اوپک از کاهش داوطلبانه نفت عربستان استقبال کرد

تهران-ایرنا- دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: اقدام داوطلبانه عربستان برای کاهش تولید نفت، به هدایت بازارها در دوران کاهش فصلی  تقاضای  نفت در سه ماه نخست سال جدید کمک خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت: محمد بارکیندو دبیر کل اوپک روز چهارشنبه در گردهمایی مجازی روز چهارشنبه امارات موسوم به «گلف اینتلیجنس» گفت موجودی نفت جهان در کشورهای اوپک و غیر اوپک بسیار بالا است.

رویترز نوشت: عربستان رئیس کنونی اوپک اوایل ماه با اعلام این که تولید نفت خود را در ماه های فوریه و مارس یک میلیون بشکه دیگر کاهش می دهد بازارها را غافلگیر کرد.

قیمت نفت در هفته گذشته با توجه به تمدید کاهش تولید از سوی اوپک پلاس و اعلام عربستان برای خروج یک میلیون بشکه‌ای نفت این کشور از بازار،‌ با رشدی حدود هشت درصد همراه شد.

سال گذشته میلادی برای نفت، سال سقوط بود. قیمت نفت با کاهش تقاضا به دلیل شیوع کرونا و افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان عمده آن پایین آمد. هر چند که توافق اوپک پلاس توانست تا حد زیادی از این کاهش قیمت را جبران کند با این حال، همچنان قیمت نفت در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی پایین است.

این کاهش قیمت باعث شده تا اکثر کشورهای تولیدکننده نفت که بخش عمده‌ای از درآمدهای خود را بر روی فروش طلای سیاه برنامه‌ریزی می‌کنند، با کسری بودجه روبرو شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان