نمایندگی بنیاد خیریه آلا در کرمان راه‌اندازی می‌شود

کرمان - ایرنا - قائم مقام مدیرعامل و مدیر مرکز توسعه نیکوکاری بنیاد آلا گفت: نمایندگی این بنیاد در حوزه مسائل علمی و مدیریتی امر خیر در استان کرمان راه اندازی می‌شود.

علی ملانوری روز پنجشنبه در حاشیه انعقاد تفاهم نامه راه اندازی ششمین مرکز کنترل سرطان ایرانیان بین مجموعه خیریه راهبری آلا و موسسه خیریه بیماران خاص ثامن الحجج (ع) در کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنیاد خیریه آلا در ۲ زمینه اصلی و در عرصه ملی فعالیت می کند که یکی عرصه خدمات رسانی امور خیریه به مددجویان و نیازمندان است که برجسته ترین آن ارائه خدمات مراقبت تسکینی به بیماران مبتلا به سرطان است.

وی اظهار داشت: عرصه دوم تلاش بنیاد خیریه آلا در راستای دانش بنیان کردن امور خیریه در کشور است و مهم ترین محورهای این حوزه تولید دانش بومی، تربیت نیروهای متخصص برای خدمت در حوزه خیریه ها و تاسیس سامانه جامع امور خیر کشور است.

قائم مقام مدیرعامل و مدیر مرکز توسعه نیکوکاری بنیاد آلا تاکید کرد: بنیاد خیریه آلا برای پیشبرد اهداف خود در استان ها و شهرستان های کشور از طریق همکاری و مشارکت با موسسات و مراکز خیریه و همچنین مراکز علمی اقدام می نماید.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای سابقه طولانی در امور مربوط به وقف و نیکوکاری است گفت: اجرای ۲ اقدام مهم در این استان برنامه ریزی شده که اقدام نخست تاسیس شعبه مرکز کنترل سرطان ایرانیان با همکاری و مشارکت موسات خیریه بخصوص موسسه خیریه ثامن الحجج است.

حجت الاسلام ملانوری ادامه داد: اقدام دوم این مرکز خیریه تاسیس نمایندگی بنیاد خیریه آلا در حوزه مسائل علمی و مدیریتی امر خیر در استان کرمان است که در این مورد از دانشگاه ها و موسسات خیریه استفاده خواهد شد.

خدمات در مرکز کنترل سرطان ایرانیان به صورت رایگان ارائه می شود و این مرکز در وهله نخست در شهر کرمان و به مرور و با ایجاد زیرساخت های لازم در سایر مناطق و شهرستان های این استان خدمات رسانی خواهد کرد.

تفاهم نامه راه اندازی ششمین مرکز کنترل سرطان ایرانیان امروز پنجشنبه بین مجموعه خیریه راهبری آلا و موسسه خیریه بیماران خاص ثامن الحجج (ع) در کرمان منعقد شد.

قرار است ظرف یک ماه آینده ساختمان این مرکز در کرمان تجهیز شود و این بخش تا پایان سال جاری به صورت عملیاتی آغاز به کار کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها