۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع گردشگری تجاری بروجرد نیاز است

بروجرد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان در مجتمع گردشگری تجاری بروجرد هزینه شده و برای تکمیل این مجتمع ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی در پایان سفر یکروزه به بروجرد در جمع خبرنگاران این شهر افزود:  این پروژه در ۱۰ طبقه احداث می شود که در حال حاضر ۷۰ درصد کار انجام شده و در حال خدمات دهی است و ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز است تا این پروژه به صورت کامل تکمیل شود.

خادمی اظهار داشت: کار ساخت دیپلمات سنتر که توسط یکی از سرمایه گذاران انجام شده از سال ۹۷  آغاز شده و با حمایت های لازم می توان چنین مجتمع هایی را ایجاد کرد که نقش مهمی در توسعه و اقتصاد شهر دارند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه راه اندازی شرکت سیلیکون متال فرصتی برای ایجاد اشتغال است گفت: سرمایه گذاری در سیلیکون متال صورت گرفته که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تسهیلاتی نیاز است تا به صورت کامل به بهره برداری برسد و پیگیری های لازم انجام می شود تا در صورت فراهم شدن شرایط تسهیلاتی برای این پروژه در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این پرژه زمینه اشتغال یکهزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می شود.

خادمی بیان کرد: امروز کتابخانه استاد آیتی در بروجرد افتتاح شد که ۱۱ سال است کار ساخت و تکمیل این کتابخانه زمان برده اما امروز این کتابخانه که یکی از کتابخانه های مهم غرب کشور است به بهره برداری رسید.

استاندار لرستان افزود: چهار میلیاد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شد که ظرفیتی است برای جوانان این شهرستان که از کتب این مرکز فرهنگی بهره مند شود و با توجه به این که بروجرد همیشه مهد علم و ادب بوده، افتتاح این کتابخانه کمک می کند تا افراد بیشتری از ظرفیت فرهنگی استفاده کنند.

وی با اشاره به راه آهن بروجرد اضافه کرد: راه آهن پروژه ملی است و اجرای این منابع مالی زیادی نیاز دارد که منابعی که در بودجه دیده شده نسبت به پروژه کم است و عددهای بودجه بیشتر برای تملک اراضی است که باید برای اجرای این پروژه ها از روش های دیگری استفاده کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها