مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تسهیلگر زیارت است

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی ‌و مدیریت امور زائران استانداری خراسان ‌رضوی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را تسهیل‌کننده زیارت بارگاه نورانی حضرت امام رضا (ع) دانست و اظهارامیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد حضور گسترده زائران در حرم مطهر رضوی باشیم.

استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از محمدصادق براتی گزارش داد: امیدواریم در آینده نزدیک با رعایت دستورات بهداشتی و ریشه ‌کن شدن ویروس کرونا شاهد حضور گسترده مردم ایران و جهان اسلام در بارگاه منور امام هشتم (ع) به عنوان قطعه‌ای از بهشت باشیم.

وی افزود: با اهتمام همه شهروندان در کشور و خراسان رضوی در رعایت مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا در حال حاضر مشهد مقدس در وضعیت آبی و مطلوب قرار دارد و امید است با ادامه این روش روز به روز شاهد کاهش چرخه انتقال بیماری در این استان باشیم.  

معاون استاندار خراسان رضوی همچنین به آمار ورودی مسافران و گردشگران مذهبی به خراسان رضوی و مشهد اشاره و بیان کرد: با مشارکت و همکاری مردم در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، آذر ماه امسال شاهد کاهش ۶۳ درصدی در بخش ورود وسایل نقلیه عمومی به مشهد و همچنین کاهش ۸۳ درصدی ورود وسایل نقلیه عمومی به استان بوده‌ایم.

وی ادامه داد: میزان کاهش ورودی در دو بخش هوایی و ریلی نسبت به آذر ماه سال گذشته به ترتیب ۶۹ درصد و ۵۹ درصد بوده است.

براتی گفت: در ۹ ماه سال جاری شاهد کاهش ۸۳ درصدی در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای و کاهش ۷۸ درصدی در حمل و نقل ریلی و کاهش ۷۰ درصدی در حوزه حمل و نقل هوایی نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

خراسان رضوی و مشهد در شرایط عادی سالانه پذیرای افزون بر ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است. بر اساس برآوردها افزون بر دو میلیون نفر از این مسافران و زائران را اتباع کشورهای مختلف تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها