۲۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۲
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84185742
۰ نفر

برچسب‌ها

دغدغه اصلی مسوولان، معیشت و اقتصاد مردم است

مشهد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: دغدغه اصلی تمامی مسوولان، معیشت و اقتصاد مردم است.

علی‌ غفوری ‌مقدم روز پنجشنبه در جلسه تنظیم بازار کاشمر افزود: معیشت مردم به عنوان یک اولویت مطرح‌ است و برای تمامی متولیان اهمیت خاص دارد که در همین راستا تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی پای کار هستند و در برخورد با متخلفان و تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: گرچه به دلیل اتفاقاتی که در خصوص تامین و ترخیص روغن افتاده مقداری روند تامین آن با مشکل مواجه ‌شد اما با این وجود باز هم طی دو ماه گذشته بالغ بر۲۰ مکاتبه در زمینه تامین روغن‌ داشتیم.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تمام روغن خام که وارد کشور می‌شود با ارز دولتی است و بیش از ۹۰ درصد روغن مصرفی کشور از محل روغن خام وارداتی یا محل دانه‌های روغنی است که وارد و تصفیه می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون از پنج کارخانه روغن نباتی در استان چهار کارخانه فعال هستند که برای تامین روغن خام آنها مشکل داریم افزود: گرچه درخواست کردیم محل تامین روغن استان از کارخانجات خود استان باشد ولی به دلیل اینکه باید روغن خام را به تمامی واحدهای روغن کشور تخصیص دهند این اتفاق نیفتاده ‌است.

غفوری مقدم ادامه داد: به رغم اینکه آخرین سهمیه روغن ۱۰ روز قبل به میزان ۲۴۰۰ تن اعلام شده اما ۷۵۰ تن آن از محل چهار کارخانه داخل استان تامین می‌شود و باقی باید از خارج استان تهیه شود که به سختی تامین می‌شود.

وی گفت: از ۲۴۰۰ تن روغن جدید تخصیص یافته ،۷۵۰ تن تحویل و شروع به توزیع شده که ۵۰ درصد آن به شهرستانهای استان اختصاص می‌یابد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: تاکنون تخصیص سهمیه کالاها به شهرستان‌ها براساس آمار سرشماری سال ۹۵ بوده است اما درخواست کردیم آخرین آمار جمعیتی را در اختیارمان قرار دهند تا ملاک تخصیص سهمیه‌ها بر مبنای آمار جمعیتی جدید باشد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده استان خراسان رضوی یکی از قطب‌های تولید تخم‌مرغ کشور است و بیش از ۵۰ درصد تولیدات تخم مرغ به دیگر استانها می‌رود و در این زمینه مازاد داریم لذا نباید در تامین تخم‌مرغ مشکلی داشته ‌باشیم و باید به همان قیمت مصوب کیلویی ۱۶۹ هزار ریال به دست مشتری برسد.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها