بیست و پنجمین کتاب از دانشنامه فرهنگ و تمدن استان سمنان به چاپ رسید

سمنان- ایرنا- معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان سمنان گفت: کتاب «تاریخ معاصر استان سمنان» بیست و پنجمین عنوان از دانشنامه ۱۱۰ جلدی فرهنگ و تمدن استان سمنان توسط حوزه هنری استان منتشر شد.

به گزارش ایرنا، محسن یعقوبی روز پنجشنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: دفتر آموزش و پژوهش حوزه هنری استان سمنان، دفتر اول کتاب تاریخ معاصر استان سمنان را به عنوان «کارخانه‌ ریسندگی و بافندگی سمنان» از مجموعه دانشنامه ۱۱۰ جلدی فرهنگ و تمدن استان سمنان به چاپ رساند.

وی افزود: پیدایش صنعت ریسندگی و بافندگی در ایران، کشت پنبه در سمنان، سمنان و صنعت نساجی، چگونگی تاسیس کارخانه ریسمان‌ریسی سمنان، افتتاح کارخانه ریسمانی ریسی سمنان، اساسنامه کارخانه و تامین برق شهر توسط کارخانه از مطالب دفتر اول کتاب تاریخ معاصر استان سمنان است.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان سمنان بیان کرد: باغ کارخانه، سوت و بوق کارخانه، سرویس رفت و آمد کارگران،، درمانگاه کارخانه، باشگاه ورزشی کارخانه، سفر رضا شاه به سمنان و بازدید از کارخانه، ایجاد نانوایی، حمام کارخانه، مدرسه مهران،  برج و هواکش کارخانه و ورود ماشین آلات بافندگی به کارخانه نیز از مطالب این کتاب است.

یعقوبی ابراز داشت: همچنین فروشگاه کارخانه، آتش در کارخانه، ریسمان‌ریسی، ورود متفقین به سمنان و آغاز جریانات سیاسی در کارخانه، خروج ارتش سرخ از سمنان، کارخانه خودگردان، پایان داستان، اسامی کارگران کارخانه، کارخانه ریسمان ریسی در آینه مطبوعات و تصاویر و اسناد از دیگر مطالب درج شده در این کتاب است.

این کتاب به نویسندگی محمد عزیزالدین در ۳۳۶ صفحه در ابعاد ۲۲ در ۱۵ سانتی‌متر و با قیمت ۴۵۰ هزار ریال در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا هفت عنوان کتاب با شمارگان در مجموع ۱۰ هزار نسخه از ابتدای سال تا پایان آذر ۹۹ در حوزه هنری استان به چاپ رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها