تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدهای دشمن با پدافند غیرعامل

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با تشریح مزایای پدافند غیرعامل، گفت: پدافند غیرعامل موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌ پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری امنیت و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات دشمن می شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار علی عظیمی روز پنجشنبه در جمع فرماندهان، معاونان و روسای یگان‌های ویژه ناجا افزود: هدف از پدافند غیرعامل کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل مستلزم احساس مسئولیت بالا و جدیت در کار است و در زمان صلح و آرامش وظیفه همه سازمان‌ها (نه‌ تنها نیروهای نظامی) است که در راه تقویت آن تلاش کنند تا آسیب ها در زمان بحران به حداقل ممکن کاهش یابد.

جانشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ضمن تشریح مزایای پدافند غیرعامل، تصریح کرد: پدافند غیرعامل موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌ پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری امنیت و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات دشمن می شود.

سردار عظیمی با تاکید بر فرهنگ‌ سازی و آموزش عمومی در زمینه به کارگیری اصول و ضوابط پدافند غیرعامل بیان کرد: اقدامات پدافند غیرعامل اگر به‌صورت یک برنامه مدون و با طراحی مناسب نهادینه شود خود به خود بسیاری از زیرساخت‌ ها اصلاح و مستحکم خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: بازدارندگی کشور در مقابل تهدیدات دشمن از اهداف مهم پدافند غیرعامل است و باید به این موضوع نگاهی ویژه شود و همه ما موظفیم با طرح‌ ریزی مدون و ارائه راهکار مناسب در این راستا گام برداریم تا در برابر تهدیدات دشمن ایمن شویم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار جامعه