پیکر مطهر یک شهید گمنام در کرمانشاه تشییع شد

کرمانشاه- ایرنا- گروه موشکی و توپخانه ۶۲ مومنون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرمانشاه روز پنجشنبه میزبان شهید گمنام ۲۰ ساله‌ای بود که در عملیات کربلای پنج شلمچه به شهادت رسیده بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید ولامقام با حضور آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار،  فرماندهان ارشد نظامی و همرزمانش برگزار شد.

آیت الله علما در این مراسم گفت: شهدای ما خوشنامند چرا که به سعادت رسیده و کلمه اسلام را در دنیا مطرح کرده اند و در حقیقت آن کسی که گمنام است ما هستیم.

او افزود: شهید خوشنام فکر همه را عوض می کند و همین حضور در مراسم تشییع فرهنگش را به دنیا صادر می کند.

آیت الله علما بیان داشت: به برکت شهدا اسلام امروز در دنیا مطرح شده و آنها تا قیامت به گردن ما حق دارند.

وی خاطرنشان ساخت که زمانی قدرت ها یا شرقی بودند یا غربی و امام راحل با مطرح کردن اسلام توازن آنها را به هم ریخت.

امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد که تربیت روستا زاده ای مانند حاج قاسم سلیمانی در حاکمیت اسلام و ولایت فقیه ممکن شده است.

وی با اشاره به جایگاه ایران در تحولات خاورمیانه بیان داشت: امام راحل با تفکر و فرهنگ اسلامی بدون اینکه درس سیاست خوانده باشد، دنیا را متحول کرد در حالی که در گذشته چنین جایگاه مهمی در دنیا نداشتیم.

آیت الله علما اشاره ای هم به وضعیت اخیر آمریکا داشت و گفت: باید قدر نظام را با همه اشکالاتی که دارد بدانیم چرا که اسلام همه چیز دارد و کم کم خودش را نشان می دهد.

او با اشاره به راه اندازی پویش کمک های مؤمنانه در کشور گفت: باید به خودمان ببالیم که در چه موقعیتی قرار داریم.

امام جمعه کرمانشاه در پایان گفت: دشمنان از اول انقلاب تاکنون با تحمیل کردن جنگ هشت ساله و تحریم خواستند تا ایران را ناامن و تفکر اسلامی و ولایت فقیه را نیز تحریف کنند اما شاهدیم که این فرهنگ انقلاب و اسلام بوده که به دنیا صادر شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها