۲۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 84185690
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در نهاوند احداث می‌شود

همدان- ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی نهاوند با اشاره به استعداد و ظرفیت های موجود برای پرورش محصولات گلخانه‌ای، از احداث ۳۰ هکتار شهرک گلخانه ای در این شهرستان خبر داد..

کریم حاج‌ باباعلی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳.۵ هکتار گلخانه فعال در شهرستان نهاوند وجود دارد که بیش از چهار هکتار آن دولتی و ۹ هکتار آن نیز مربوط به بخش خصوصی است.

او افزود: راه اندازی این واحدهای گلخانه‌ای توانسته برای ۴۳ نفر اشتغال‌ ایجاد کند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: در سند راهبردی شهرستان سالانه احداث هفت هکتار گلخانه در شهرستان پیش‌بینی شده که با جدیت و پیگیری همه عوامل طی دو سال گذشته ۱۵ هکتار گلخانه در شهرستان تکمیل و احداث ۳۰ هکتار نیز در دستور کار قرار دارد.

حاج‌ باباعلی تصریح کرد: نهاوند یکی از مناطق مستعد برای کشت‌های گلخانه‌ای است و طرح ۱۴ هکتاری «علمدار» به عنوان بزرگترین واحد تولیدی کشت گلخانه‌ای، نمونه ای از این استعداد و توانمندی است که سال گذشته کلنگ‌زنی شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه شهرک گلخانه‌ای علمدار تحقق یکی از مصوبات و تعهدات سند توسعه راهبردی شهرستان است، گفت: در این شهرک با هدف اجرای سند راهبردی و توسعه شهرستان در حوزه جهاد کشاورزی، کار قطعه‌بندی، خیابان‌کشی، جدول‌گذاری و تامین زیرساخت آب، برق و گاز آن با بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار به پایان رسیده است.

حاج‌باباعلی خاطرنشان کرد: ۱۸ واحد گلخانه‌ای در شهرک علمدار طراحی شده که تا کنون بیش از سه میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده و بیش از دو میلیارد تومان نیز در حال عقد قرارداد و اجراست.

به گفته او، با بهره‌برداری از شهرک‌های گلخانه‌ای نهاوند علاوه بر افزایش ظرفیت تولید محصول، زمینه برای رشد صادرات محصولات کشاورزی نیز فراهم می‌شود. 

شهرستان نهاوند در استان همدان با برخورداری از زیباترین سراب ها از مناطق حاصلخیز، پُرآب و مستعد کشور برای کشاورزی محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها