نماینده مجلس:‌ میزان اعتبارات در شهرستان‌های استان تهران عادلانه نیست

تهران_ ایرنا_ رییس مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محدود بودن اعتبارات ملی این شهرستان‌ها گفت: بدلیل این محدودیت ناعادلانه مردم با مشکلاتی مواجه هستند.

به گزارش ایرنا، سید احمد رسولی که روز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فیروزکوه افزود: شهرستان های استان تهران با جمعیت پنج و نیم میلیون نفری و همچنین جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری اتباع با مشکلات جدی روبه رو است.

وی افزود: همه استان تهران را فقط مناطق شمالی پایتخت می شناسند و در همین اطراف شهر تهران و حتی داخل تهران مردمانش به لحاظ امکاناتی در نهایت فقر بسر می برند.

نماینده وی ادامه داد: در آن سو استانی در مجاورت تهران با یک دهم جمعیت شهرستان های استان تهران وجود دارد که ۱۰ برابر اعتبارات ملی استان تهران را به خود اختصاص داده است.

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه خاطرنشان کرد: بدلیل شرایط آب و هوایی در فصل زمستان تمامی نقاط روستایی و شهری این شهرستان ها درگیر برف می شود و از حدود یک هزار کیلومتر راه فقط ۱۰ کیلومتر اعتبار برای مرمت این مسیرها داده شده است.

وی یادآور شد: بودجه استانی نیز آنقدر نیست که بتوان مشکلات مردم در شهرستان های استان تهران را رفع کنیم و در تلاش هستیم در مجلس شورای اسلامی میزان اعتبارات ملی را چند برابر کنیم.

همچنین سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه نیز در این جلسه گفت: هم اکنون روستایی در این شهرستان وجود دارد که با ۲ متر برف به لحاظ امکاناتی با محدودیت هایی مواجه است.

ابوالقاسم مهری افزود: این شهرستان برف گیر دارای ۴۰۰ کیلومتر مسیر شهری و روستایی دارد که نیاز به مرمت و روکش آسفالت است.

وی با بیان اینکه در حوزه راهداری دو طرح ملی در این شهرستان در دست اجرا است گفت: طرح بزرگراه سمنان_ فیروزکوه چهار بانده است و ۲۶ کیلومتر آن در شهرستان فیروزکوه است تنها ۱۰ کیلومتر آن اجرایی و عملیاتی شده است.

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی همچنین امروز در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند نیز گفت: شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه، وسیعترین و همچنین محروم ترین شهرستان‌های استان تهران هستند که نیاز به توجه ویژه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دارند.

وی اظهار داشت: بیشترین مراتع طبیعی استان تهران در دو شهرستان دماوند و فیروزکوه واقع شده و با وجود افزایش اعتبارات در زمینه حفاظت از مراتع، توسعه جنگلی و آبخیزداری، این اعتبارات کافی نیست.

رسولی ادامه داد: در بحث امور آب، مردم برای عبور از رودخانه و رسیدن به زمین‌های کشاورزی، از پل چوبی استفاده می‌کنند که با اشکالاتی از سوی امور آب مواجه شده، از این رو در خصوص احداث دیوار ساحلی و پل نیاز به حمایت داریم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرستان دماوند به راحتی می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود، افزود: در حوزه آموزش و فنی‌ و حرفه‌ای، ۹۰ درصد از روند پروژه مرکز فنی و حرفه‌ای انجام شد اما متاسفانه به صورت نیمه‌کاره رها شده و نیاز به حمایت دارد.

رسولی نژاد خاطرنشان کرد: در حوزه راهداری با توجه به ترافیک سنگین، احداث پل غیر همسطح در سه‌راهی مهرآباد، رودهن و ایجاد کمربندی گیلاوند از موضوعات حایز اهمیت است.

وی ارتقای خانه بهداشت مهرآباد و نوسازی برخی از خانه‌های بهداشت را نیز ضوروری خواند و افزود: با توجه به اهمیت دو محور هراز و فیروزکوه، نیازمند توجه به حوزه بهداشت و درمان و توسعه در این زمینه هستیم.

شهرستان دماوند و فیروزکوه از جمله شهرستان های شرق استان تهران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها