بخش «اِسکوپی» بیمارستان کوثر سمنان افتتاح شد

سمنان- ایرنا- بخش «اِسکوپی» بیمارستان کوثر سمنان با ارائه خدمات تشخیصی و درمانی بیماری‌های گوارشی و ریه، با همت و همکاری خیران استان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در آیین افتتاح این بخش با ابراز رضایت از وضعیت بیمارستان کوثر سمنان اظهار داشت: مسئولان این بیمارستان با وجود کمبود اعتبار و منابع، با تمام توان تلاش می‌کنند تا روز به روز خدمات بهتر و جامع‌تری به مردم ارائه کنند.

وی افزود:در میان دستگاه های اجرایی استان سمنان، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان با نیتی خالص‌تر ارائه خدمت می‌کند.

نماینده شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کادر درمان در یکی از مقدس‌ترین شغل‌ها فعالیت دارند افزود: مردم با مراجعه به بیمارستان‌ها بعد از خدا امیدشان به کادر درمان است.

وی ادامه داد: باید نگاه هدفمند و بلند مدت در حوزه بهداشت و درمان استان وجود داشته باشد و مسائل تا ۳۰ سال آینده پیش بینی شود.

گلرو بیان کرد: امروز بیمارستان کوثر مایه مباهات است و به عنوان نماینده مردم از خدمات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان سپاسگزارم.

نماینده مردم مشهرستان‌های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحران کرونا ورود به بیمارستان مانند ورود به خط مقدم جنگ است افزود: هیچ شهری جز با همت مردم و خیران آن شهر آباد نمی‌شود و امید است خیران استان سمنان با همین قدرت و عزم راسخ به جلو حرکت کنند.

وی افزود: لازم است تمام مسئولان استان چون استاندار و معاونان در پیشبرد این چنین طرح‌ها همکاری کنند تا استان سمنان در برخی زمینه‌ها پیشگام و شناخته شده باشد و بتواند به کل کشور خدمت رسانی کند.

بیمارستان کوثر سمنان یک بیمارستان ملی است

مدیر مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی بیمارستان کوثر سمنان نیز در این آیین گفت: یکی از کارهایی که جای خالی آن احساس می‌شد، تاسیس کمیته خیران بود و روزهای اول با حمایت همه همکاران و مسئولان بیمارستان این کمیته شکل گرفت و تا مقدار زیادی به حل مشکلات و محدودیت ها کمک کرد.

محمد معماریان ادامه داد: از روز اول نگاه بیمارستان به کمیته خیران، انجام اقدامات ماندگار و زیربنایی بود که باعث ارائه خدمات به تعداد زیادی از هموطنان باشد و سعی بر این بود که بهترین استفاده از کمک‌های خیران به عمل آید.

وی افزود: کمیته خیریه بیمارستان، پس از رایزنی های متعدد تبدید به موسسه خیریه شد و در حال حاضر تبدیل به الگویی برای سایر استان‌ها شده است.

مدیر مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی بیمارستان کوثر سمنان گفت: تلاش بر این بود که تمام تجهیزات مورد نیاز به گونه‌ای فراهم شود که بیماران کرونایی مجبور به اعزام به شهرهای دیگر نشوند و تاکنون هیچ بیماری سراغ نداریم که ناچار به مراجعه به شهر دیگر شده باشد.

وی با اشاره به اینکه قبل از شیوع بیماری یک آمادگی نسبی در بیمارستان کوثر سمنان وجود داشت و هنگام آغاز شوع ویروس کرونا غافلگیر نشدیم گفت: با توجه به اینکه خدمات مربوط به مشکلات ریه در دوران کرونا لازم است، تصمیم بر احداث بخش اسکوپی گرفته شد.
معماریان گفت: در فاز اول بهره‌برداری از این بخش، قسمت گوارش شروع به فعالیت کرد و در آینده نزدیک فعالیت بخش بیمکاری‌های ریه نیز آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش بر این است که با بهره‌برداری از لابراتوار بیماری‌های تنفسی این بخش، تمام تست های تنفسی که در دنیا انجام می شود را در این بیمارستان انجام دهیم.
مدیرعامل مرکز آموزشی پژوهشی درمانی بیمارستان کوثر سمنان، این بیمارستان را یک بیمارستان ملی دانست و گفت: در دوران شیوع کرونا از تمام استان‌ها بیمار کرونایی مراجعه کننده داشتیم و این بیمارستان مورد توجه مردم کشور قرار دارد و بیمارستان کوثر سمنان باید به درجه‌ای برسد که در آن از ارائه هیچ یک از خدمات بهداشت و درمان فروگزار نشود.

گام‌های بزرگ دیگری در راه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز در این آیین ابراز داشت: بیمارستان کوثر نه تنها ملی بلکه بین‌المللی است و این ظرفیت در این بیمارستان وجود دارد که در آینده نه چندان دور قادر به پذیرش بیماران خارجی باشد.

نوید دانایی با بیان اینکه تاسیس این مرکز یک رویا بود که امروز محقق شد افزود: مراحل تاسیس و تجهیز این بخش با سرعت خوبی پیش رفت و البته در زمینه ورود برخی از تجهیزات به کشور مشکلاتی وجود داشت که برطرف شد.

وی افزود: ورود یکی از تجهیزات اصلی این بخش به بیمارستان کوثر انگیزه‌ای برای تکمیل تجهیزات و تاسیس بخش اسکوپی شد و با این نگاه که اگر قرار است این بخش به طور کامل ارائه خدمت کند، باید تمامی تجهیزات را دارا باشد، احداث این بخش آغاز شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به اینکه گام‌های بزرگ دیگری در راه است گفت: امید است در آینده خدمات این بخش و این بیمارستان کامل‌تر شود.

دانایی بیان کرد: کارکنان بیمارستان کوثر شبانه‌روز برای مقابله با کرونا تلاش می‌کنند و توسعه خدمات بیمارستان در کنار ارائه خدمات به بیماران کرونایی ستودنی است.

دانایی با تشکر و قدردانی  از خیرانی که در پیشرفت این بخش همکاری کردند گفت: مشارکت خیران هم برکت و هم کمک بود و موسسه خیریه بیمارستان کوثر سمنان نگاه فرا استانی دارد.
گزارش تصویری مرتبط خبر را اینجا ببینید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها