رزمایش ساعت صفر زلزله، پایش مهم امدادرسانی در بحران‌هاست

اصفهان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: برگزاری رزمایش تمرینی ساعت صفر زلزله، پایشی مهم در ارزیابی آمادگی و ارتقای نیروها و عوامل امدادی و ارائه خدمات پیش از زمان بروز حوادث و بحران‌های احتمالی است.

علی محمد هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش ساعت صفر زلزله در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مانور که بدون هماهنگی قبلی و به شیوه "جی پی اس" و از طریق سازمان امداد و نجات اعلام شد، ۱۲ تیم عملیاتی  برای مکان‌یابی حادثه وارد عمل شدند.

وی اضافه کرد: پس از وقوع این زلزله تمرینی، تیم‌های ارزیاب هلال احمر برای بررسی میزان خسارت وارد منطقه و همزمان تیم‌های امدادی شعبه‌های همجوار به عنوان شعبه‌های معین به محل حادثه فراخوان و اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان، بررسی میزان خسارت در منطقه ، امدادرسانی به افراد حادثه دیده، استفاده از تیم‌های جست و جو با کمک سگ‌ها و دستگاه‌های زنده‌یاب و دیگر موارد را از جمله اقداماتی برشمرد که در این مانور انجام شد.

وی یادآور شد: اقدامات لازم برای شناسایی افراد زنده انجام، اسکان اضطراری آسیب دیدگان فرضی، خدمات تریاژ و انتقال مصدومان هم از طریق آمبولانس‌های هلال احمر صورت گرفت.

هاشمی به برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان برخوار با حضور فرماندار و دیگر مسوولان در جریان این رزمایش اشاره و اضافه کرد: تمام اقدامات انجام شده در این مانور از سوی اعضای مدیریت بحران مطلوب ارزیابی شده است.

وی بیان داشت: مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان با حضور معاون عملیات سازمان امداد و نجات و مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از طریق ارتباط تصویری با محل مانور در ارتباط بودند. 

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر اصفهان، جانشین تهران و معین منطقه پنج کشور است، گفت: برگزاری این رزمایش‌ها موجب ارتقای توانمندی نیروهای امداد و نجات استان برای آمادگی لازم در  ارایه خدمت در حوادث احتمالی می‌شود.

به گزارش ایرنا، رزمایش ساعت صفر زلزله امروز در منطقه "کُمشچه" شهرستان برخوار از توابع اصفهان آغاز و زمین‌لرزه‌ای فرضی به بزرگی ۶،۲ ریشتر (مقیاس امواج درونی زمین) بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان و بمنظور تمرین آموخته امدادگران و آمادگی هرچه بیشتر و حضور به موقع در امدادرسانی به مصدومان ایجاد شد.

شهرستان برخوار در ۱۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

افزون بر چهار هزار امدادگر و نجاتگر عضو جمعیت هلال احمر استان اصفهان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها