روشنایی شبانه کمربندی شهر همدان نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی دارد

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان تاکید کرد: روشنایی شبانه مسیر کمربندی همدان به عنوان یکی از معبرهای پرتردد شهری، نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی دارد.

سرهنگ فرخ جمالی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمربندی شهر همدان همواره به دلیل حجم بالای تردد خودرو سهم بالایی از سوانح رانندگی درون شهری را به خود اختصاص می دهد که ارتقای ایمنی تردد در این محور با استفاده از ابزارها و امکانات مختلف از جمله تامین روشنایی شبانه نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی دارد.

وی افزود: تجهیز شبکه برق برای تامین روشنایی شبانه کمربندی ها به عنوان یکی از معابر مهم درون شهری بسیار مهم و ضروری است که خاموش کردن این سامانه روشنایی در شب ها به دلیل کاهش و محدود کردن دید راننده، احتمال خطا و بروز سوانح رانندگی را افزایش می‌دهد لذا اجرای طرح خاموشی شبانه در این معابر میتواند تبعات منفی را به دنبال داشته باشد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اظهار داشت: میزان تردد وسایل نقلیه در معابر درون شهری همدان به ویژه معابر اصلی از جمله بلوار ارم و گنجنامه با توجه به کاهش محدودیتها به دلیل بهبود شرایط ناشی از همه گیری ویروس کرونا، بیشتر شده به نحوی که شاهد افزایش تردد و ترافیک پرحجم این معابر در بیشتر ساعات شبانه روز هستیم.

سرهنگ جمالی همچنین به جریمه خودروهای دودزا و آلاینده در سطح شهر همدان توسط نیروهای پلیس راهور اشاره کرد و گفت: یکی از عوامل موثر در افزایش غلظت آلاینده های جوی، تردد خودروهای دودزا و همچنین ترددهای غیرضروری به ویژه خودروهای تک سرنشین است که برهمین اساس خودروهای فاقد معاینه فنی و دودزا در سطح شهر اعمال قانون می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha