استاندار لرستان از شرکت سیلیکون متال بروجرد بازدید کرد

بروجرد - ایرنا - سیدموسی خادمی استاندار لرستان از شرکت سیلیکون متال و نانو فناوری ایرانیان بروجرد بازدید کرد.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی در سفر به بروجرد و بازدید از چند طرح شهرستان از شرکت سیلیکون متال که در اشترینان واقع شده است بازدید کرد.

سید موسی خادمی در بازدید از این شرکت گفت: این شرکت در۲۰ هکتار زمین احداث شده و باید به نتیجه برسد که برای این موضوع، مشکلات بررسی و حل و فصل خواهد شد.

تولید سیلیکون متال در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال انجام است که با بهره برداری از این پروژه اشتغالزایی مستقیم ۶۰۰ نفر و غیر مستقیم ۲ هزار و ۵۰۰ نفر فراهم می شود.

شرکت سیلیکون متال بروجرد با ظرفیت ۳۴ هزار تن در سال و پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد که با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلار برای فاز اول پیش بینی شده است که با ظرفیت اشتغال هزار نفر در صورت تامین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.
علاوه بر سیلیکون متال، محصولات پلی سیلیکون و پلیمر سیلیکونی که پیش نیاز تولید سلولهای خورشیدی است در این صنایع تولید خواهد شد.
در حال حاضر نیاز کشور به سیلیکون متال ۱۶ هزار تن است که از خارج کشور وارد می شود.
بخشی از ماشین آلات پروژه در همین شرکت سیلیکون متال طراحی و ساخته شده و ۱۰۵ تریلی ماشین‌آلات در طی ۲ ماه گذشته از کشور چین  وارد کشور و شهر بروجرد و کارخانه جهت راه اندازی فاز اول در محل کارخانه استقرار یافته که تکمیل آن اشتغال جوانان در منطقه بروجرد و اشترینان خواهد بود.

این اولین واحد در سطح ملی و خاورمیانه بی نظیر است و تولیدات آن سلول‌های خورشیدی از خارج وارد می شود که با راه اندازی این واحد استراتژیک در همین‌جا با استفاده از معادن عظیم سیلیس در این منطقه در داخل کشور تولید می‌کند و ارزش افزوده آن نصیب ملت ما خواهد شد .

 این پروژه می‌تواند یک نیروگاه خورشیدی ۴۰۰ مگاواتی تولید کند که برای کشور یک موفقیت والا و ارزشمند است.

در حال حاضر مشکل راه اندازی این پروژه عظیم نیاز به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم با تدابیر ویژه تامین و کار فاز اول به پایان برسد.
 این واحد در صورت اجرای کامل ۵ فاز نیاز به ۸۰ هکتار زمین دارد که با توجه به افق و دید بلند مدت پروژه پیش بینی شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها