۶۰ درصد از فرآورده‌های نفت و گاز کشور در هرمزگان تولید می‌شود

قشم- ایرنا- استاندار استان هرمزگان گفت: بیش از ۶۰ درصد از فرآورده های نفت و گاز کشور در استان هرمزگان تولید می‌شود که از ظرفیت بالای این استان در جذب سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز نشان دارد.

فریدون همتی روز پنج شنبه در آیین افتتاح ۲۷ طرح منطقه آزاد قشم افزود: در منطقه ویژه پارسیان برای تولید ۱۴،۵ میلیون تُن محصولات پتروشیمی برنامه ریزی شده است که توجه دولت تدبیر و امید به حوزه نفت و گاز کشور به ویژه در استان هرمزگان رات نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: طرح‌های بزرگی در شرق استان هرمزگان شامل ساخت پایانه نفتی برای صادرات محصولات نفت، گاز و پتروشیمی درحال اجراست.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: ۲ طرح پتروپالایش با ظرفیت ۳۵۰ هزار بشکه‌ در استان هرمزگان در آغاز ساخت قراردارد که اجرای این طرح‌ها از خام فروشی نفت در کشور جلوگیری می‌کند.
وی افزود: علاوه بر ارزآوری و ارزش افزوده بیشتر، ظرفیت اشتغال در این طرح‌ها باعث رونق روز افزون در استان هرمزگان می‌شود.
همتی نرخ مشارکت اقتصادی استان هرمزگان را در سه ماهه تابستان امسال ۵۱ درصد عنوان کرد و ادامه داد: این نرخ در برابر نرخ متوسط کشور که ۳۹ درصد است نشان از فضای مناسب برای سرمایه گذاری، رونق تولید و جهش اقتصادی دارد.
وی گفت: ظرفیت های مختلفی در استان هرمزگان وجود دارد و با حمایت‌های دولت فعلی، این استان جزو استان‌های پر رونق در کشور محسوب می‌شود.
۲۷ طرح  با اعتبار ۲۴۰ میلیون دلار و ۱۷ هزار و ۴۳۶ میلیارد ریال در حوزه‌های نفت، گاز و انرژی، تولیدی، شیلات، عمرانی و گردشگری طی مراسمی توسط رییس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها