فرماندار: ۲۷ میلیارد تومان مالیات در آران و بیدگل وصول شد

کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: ۲۷ میلیارد تومان مالیات در ۹ ماهه سال جاری در این شهرستان وصول شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی آران و بیدگل با بیان اینکه میزان درآمدهای مالیاتی آران و بیدگل در سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان بود، افزود: در این مدت ۳ هزار و ۶۳۲ مورد اظهارنامه‌ مالیاتی در شهرستان ارایه شد.

وی ادامه داد: برقراری ساختار نظام‌مند مالیاتی همراه با ایجاد توازن در بخش‌های مختلف اقتصاد، می‌تواند بخشی از هزینه‌های لازم برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای، بهداشتی، آموزش عمومی و رفاهی شهروندان را فراهم کند.

فرماندار آران و بیدگل با بیان اینکه تولید و تولیدکنندگان اقتصادی فرشته‌های نجات این شهرستان هستند، خاطر نشان کرد: تکریم صنعتگران و صاحبان واحدهای تولیدی، صنعتی و صنفی از اولویت ممیزان مالیاتی در رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی و وصول مالیات بر درآمد است.

بایبوردی با اشاره به حمایت‌های ویژه از فعالان اقتصادی در قالب بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی، امهال مالیاتی و ارایه تسهیلات ویژه به مشاغل آسیب دیده از کرونا اظهار داشت: درآمدهای مالیاتی از ظرفیت‌های مهم کشور در رشد اقتصادی است و با پرداخت به‌ موقع آن می‌توان در رشد و توسعه کشور سهیم شد.

وی تولیدکنندگان فرش ماشینی آران و بیدگل و صنعتگران این شهرستان را پیشرانان توسعه اقتصادی دانست و افزود: ۸۱۰ واحد صنعتی، ۵۱۰ شرکت تولید فرش ماشینی، تولید سالانه بیش از  ۶۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی، صادرات واحدهای تولیدی این شهرستان به بیش از ۱۸ کشور دنیا و کاهش نرخ بیکاری به ۵ درصد، شهرستان آران و بیدگل را به عنوان یک شهرستان تولیدپایه و تولیدمحور در کشور مطرح کرده است.

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر ضرورت حمایت دولت از صنعت فرش ماشینی در حوزه‌های ارزی، واردات مواد اولیه و صادرات محصول گفت: باید سرمایه‌گذاران را به عنوان قهرمانان ملی ببینیم که در این شرایط سخت به اشتغال و رونق تولید کمک می‌کنند و مسوولان نیز باید به دنبال تسهیل امور آنان باشند.

وی با بیان اینکه مالیات یکی از ابزارهای ثبات، پایداری، سلامت، شفافیت و عدالت اقتصادی است، افزود: توسعه پایدار آران و بیدگل و تحقق شعار «جهش تولید» مستلزم تحقق درآمدهای مالیاتی است.

بایبوردی با اشاره به شکست سیاست‌های آمریکایی‌ها در شرایط تحریمی علیه ایران گفت: مالیات در بودجه ۱۴۰۰ کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که قرار شده ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه از محل درآمدهای مالیاتی کشور تامین شود.

وی با بیان اینکه بین پرداخت مالیات و توسعه کشور رابطه معناداری وجود دارد، افزود: با جلوگیری از فرارهای مالیاتی می‌توان بند ناف بودجه کشور را از بند ناف نفت جدا کرد.

فرماندار آران و بیدگل رضایتمندی، جلب اعتماد عمومی و تکریم مودیان مالیاتی و کیفیت و نحوه مواجهه با آنان را مهم و آن را عاملی تاثیرگذار در خوش حسابی و پرداخت به موقع مالیات عنوان کرد.

وی با تاکید بر جبران تامین هزینه‌های کشور با رصد فراری‌های مالیاتی گفت: شفافیت در وصول مالیات‌ها به اخذ مالیات پایدار و در نتیجه توسعه همه جانبه شهرستان آران و بیدگل منجر می‌شود.

بایبوردی تاکید کرد: باید به جای اعتماد به نفت، اعتماد به نفس در بین تولیدکنندگان و کارآفرینان تقویت شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز کمک به اشتغال‌زایی، کارآفرینی و کمک به وصول‌های مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی مصداق مبارزه با دشمنان در حوزه‌های اقتصادی است.

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر ضرورت افزایش رضایتمندی تولیدکنندگان از ممیزان مالیاتی از طریق افزایش تکریم آنان گفت: وصول مالیات و جلوگیری از فرارهای مالیاتی، زمینه‌های تحقق حکمرانی خوب را تسهیل می‌کند.

در این نشست شماری از صاحبان صنایع آران و بیدگل به بیان مشکلات خود در حوزه مالیاتی پرداختند و حمایت بیشتر دولت از صنعتگران را در این حوزه خواستار شدند.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران ‌و بیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها