۳۰۰۰ استاد دانشگاه آزاد خراسان‌رضوی در فضای‌مجازی فعالیت آموزشی دارند

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و واحد مشهد گفت: افزون بر سه هزار استاد این دانشگاه بطور تمام‌وقت در چارچوب ارائه آموزشهای مجازی از طریق فضای سایبری در حال تدریس برخط (آنلاین) به دانشجویان در سطح استان هستند.

دکتر مسعود طاهری‌لاری روز پنجشنبه در مراسم معرفی و تکریم مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در مشهد افزود: این دانشگاه و نیز واحد مشهد آن در حوزه ارائه آموزشهای دانشگاهی در سطح استان و کشور پیشتاز است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در همین چارچوب پهنای باند اینترنت را برای برپایی هرچه بهتر کلاسها از ۵۰ مگابایت به ۵۵۰ مگابایت ارتقا داده است. 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی رویکرد این مرکز آموزش عالی را تحول، حل مساله و دانشگاه اجتماعی توصیف و بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در همین چارچوب و در خصوص بحران شیوع ویروس کرونا از دانشگاه آزاد خراسان رضوی کمک خواست.

وی گفت: دانشگاه آزاد نیز با استقرار دستگاه حرارت سنج در فرودگاه مشهد برای کمک به زائران و مسافران در مدت دو ماه خدمات شبانه‌روزی ارائه نمود. 

دکتر طاهری‌لاری همچنین به از نقش‌آفرینی دانشگاه آزاد خراسان رضوی در سطح کشور و مدیریت برگزاری ۲۵ هزار جلسه مصاحبه دکترای تخصصی اشاره و بیان کرد: این اقدام در راستای کمک به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد.

وی افزود: شش هزار مورد از جلسات مصاحبه دکترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی که دیروز ۲۴ دی ماه جاری به اتمام رسید توسط واحد مشهد مدیریت شد. 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و واحد مشهد ادامه داد: بسیج دانشجویی این دانشگاه نیز در مناطق محروم اردوهای جهادی برپا می‌کند تا به مردم خدمات رایگان ارائه دهد، همه این خدمات در راستای کمک به جامعه و در چارچوب ماموریت و رسالت دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرند. 

وی در ادامه بر لزوم تقویت تعامل با نیروهای انسانی نیز تاکید و بیان کرد: در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد شوراهایی را برپا کرده که "شورای مشورتی کارکنان، شورای مشورتی اساتید، شورای تحول و تعالی سازمان" از آن جمله هستند و همچنین شورای دانشجویی در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود تا با فعالیت این شوراها علاوه بر ایجاد هم‌افزایی، مشکلات برطرف شوند.
دکتر طاهری‌لاری کسب رتبه نخست در رتبه‌بندی کشوری و ثبت بالاترین رشد جذب دانشجو ظرف دو سال متوالی را توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد از دیگر موفقیتهای این مرکز آموزش عالی برشمرد.

وی همچنین بر اهمیت فعالیت واحد حراست در دانشگاه تاکید و بیان کرد: در حوزه حراست نمی‌خواهیم فضای امنیتی و پلیسی داشته باشیم بلکه باید فضا را امن و آرام نگه داشت و از دستاوردها و ارزشهای انقلاب اسلامی حفاظت نمود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی افزود: همچنین حفظ آبروی افراد برای ما خیلی مهم است لذا ثبات امنیت و جلوگیری از تنش را از حراست انتظار داریم و این جزو وظایف حراست است.

همچنین در این نشست از خدمات "علی طوفانی" تقدیر و "امیر قربانی‌پور" به عنوان سرپرست جدید اداره‌کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و واحد مشهد معرفی شد. 

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی شامل ۱۰ واحد و شش مرکز است که از این میان مشهد و نیشابور واحدهای جامع هستند.

۶۱۶ رشتهشهر در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان رضوی فعال است. از این تعداد ۱۴۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱۴ رشته در مقطع دکترا است.

۶۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان رضوی تحصیل می‌کنند. مقطع تحصیلی ۲۵ درصد این تعداد دانشجو کارشناسی ارشد است.

دانشگاه‌ آزاد خراسان ‌رضوی هزار عضو هیات علمی به اضافه دو هزار استاد حق‌التدریس را در اختیار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها