برگزاری انتخابات مجمع سهامداران عدالت در یزد و یک خبر کوتاه

یزد - ایرنا- برگزاری انتخابات مجمع شرکت سرمایه گذاری سهامداران غیرمستقیم عدالت و ضرورت توجه طلاب مدرسه های دینی به مشاوره از جمله خبرهای روز پنجشنبه استان یزد است.

انتخابات مجمع شرکت سرمایه گذاری سهامداران غیرمستقیم عدالت استان یزد برای تعیین اعضای هیات مدیره امروز( پنجشنبه )به صورت الکترونیکی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سهامداران، وکیل و یا قائم مقام قانونی صاحبان سهام شامل افراد حقیقی و حقوقی در این انتخابات شرکت کردند.

بر اساس دستورالعمل ابلاغی برای برگزاری انتخابات مجمع می بایستی حدود ۵۰ درصد سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام ثبت نام کرده باشند تا بتوانند در انتخابات شرکت کنند و یزد حد نصاب لازم را برای برگزاری مجمع کسب کرد.

طبق قانون در صورتی که ۵۰ درصد سهامداران در  این دوره انتخابات شرکت نکنند دور دوم با هر تعداد شرکت کننده برگزار می شود.

۶۲۰ هزار نفر در یزد دارای سهام عدالت هستند که ۲۷ درصد آنها روش غیرمستقیم سهامداری را انتخاب و ۷۳ درصد بقیه  مدیریت سهام خود را به شرکت ها سرمایه گذاری استان محول کردند.

شرکت سرمایه گذاری یزد با ۴۵۳ هزار نفر عضو و ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری استان است .

بافق

امام جمعه بافق ،مشاوره را یکی از راه‌های تبلیغ دین اسلام و سلاح پرکاربرد طلاب علوم دینی در راه ترویج اعتقادات مذهبی دانست و گفت: ارتقای مهارت افزایی و توانمندسازی مشاوران ضروری است.

حجت الاسلام رضا سعادت‌فر روز پنجشنبه در دیدار هیات امنا و مبلغان طرح امین کانون دانش آموختگان الزهرا (س)  بافق افزود: ایران اسلامی امروز بیش از گذشته و به‌شدت نیاز به مشاوران دینی دارد زیرا مشاوره یک جریان نو و بکر است و باید نیروهای انقلابی بدان اهمیت دهند.

وی با بیان اینکه مشاوره پیوسته با هنر همراه است ،بیان کرد: هنرمند همواره باید یک گام از مخاطب خود جلوتر باشد ، چراکه هنرش، گرایش و بینش می‌آفریند و دانش می‌افزاید و اینگونه هنر با این گستردگی از نیازمندهای اسلام است.

رییس شورا فرهنگ عمومی شهرستان بافق با بیان اینکه مشاوران و روانشناسان با بهره‌گیری از منابع دینی نیازهای معنوی جوانان را تامین کنند، خاطرنشان کرد: ارایه مشاوره با رویکرد دینی بنیان خانواده را مستحکم تر می‌کند. 

وی تصریح کرد: ۲ عنصرِ ایمان و غیرت دینی، عامل پیروزی و استمرار انقلاب است و این عناصر خود عامل دغدغه‌مندی و روحیه جهادی به شمار می‌رود، بی‌انگیزگی هدف دشمن است که با این ۲ عنصر می توان با آن مقابله کرد.

به گفته وی ،فلسفه انسان این است که باید همیشه در زندگی انگیزه و مسیری برای اعتلای زندگی خود و جامعه داشته باشد و بداند  که احساس بی هویتی، پوچی و بی انگیزگی در قشر انقلابی از اهداف دشمن است.

رییس شورای فرهنگ عمومی بافق اضافه کرد: باید از همه فرصت‌ها برای توسعه مشاوره دینی و ترویج فرهنگ ایرانی - اسلامی و تعالیِ نگاه هنر دینی از طرف مردم و جلب مشارکت جامعه در رشته‌های مختلف بهره برد و دشمنان را مایوس و نقشه های آن‌ها را نقش برآب کرد.

امام جمعه بافق با اشاره به ورود دانش‌آموزان به فضای مجازی یادآور شد: فضای تعلیم باید توام با تربیت باشد و تربیت تنها در فضای واقعی اتفاق می‌افتد و این رویه در آموزش یک تهدید است.

در این دیدار  زهرا زارعی مسوول کانون دانش آموختگان حوزه علیمه بافق گزارشی از اهداف و عملکرد این نهاد ارایه کرد.

بافق ۲ حوزه علمیه برادران و خواهران با حدود ۱۵۰ طلبه دارد و مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها