رییس مرکز بهداشت: ۹۰۰ تست رپید در قم انجام شد

قم- ایرنا- رییس مرکز بهداشت قم گفت: تاکنون ۹۰۰ تست رپید(تست سریع کرونا) بیماران مشکوک به کرونا در این استان انجام شده است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، سیامک محبی در این زمینه افزود: با تمام توان در راستای شناسایی بیماران کرونایی تلاش می‌کنیم.

وی اضافه کرد: مراکز ۹ گانه جامع سلامت که اقدام به اخذ تست از بیماران کرونایی می‌کردند، همچنان فعال بوده و هفته گذشته حدود یک‌هزار نفر به این مراکز مراجعه کردند.

وی ادامه داد: ویروس کرونا جهش یافته با عنوان انگلیسی هنوز در قم نداشتیم و تیم‌های بهداشتی با رصدهای گسترده خود در سلامت جامعه می‌کوشند.

محبی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی با قدرت در حال اجراست، ولی متاسفانه برخی از همشهریان همکاری نکرده و اجازه ورود تیم های رهگیری به منازل را نمی‌دهند.

وی از همشهریان تقاضا کرد: همکاری لازم را داشته باشند.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم، وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی‌ماه به حالت آبی درآمد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom @ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها