دارنده طلای المپیک به نقش‌داشتن در یورش به ساختمان کنگره متهم شد

تهران- ایرنا- «کلِت کِلر» شناگر آمریکایی و دارنده پنج مدال المپیک به مشارکت در یورش حامیان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره این کشور متهم شد.

به گزارش ایرنا، کلر به ورود یا ترک نکردن آگاهانه ساختمان یا مناطق ممنوعه بدون مجوز قانونی، ورود خشونت آمیز و ایجاد اغتشاش در ساختمان کنگره و همچنین ممانعت از انجام وظیفه ماموران متهم شده است. در واقع اسناد موجود در دادگاه ایالتی واشنگتن از این اتهامات حکایت دارد.

اسکرین‌شات گرفته شده توسط اف‌بی‌آی از ویدئوی مربوط به اغتشاشات ساختمان کنگره در ششم ژانویه، کلر را در میان جمعیتی نشان می‌دهد که به ساختمان یورش بردند.

عمده شهرت کلر به واسطه هدایت تیم ملی آمریکا در بازی‌های المپیک ۲۰۰۴ آتن است؛ جایی که او در شنای آزاد ۴ در ۲۰۰ متر امدادی ایان تورپ استرالیایی و دارنده مدال طلای المپیک را از رسیدن به عنوان نخست محروم کرد.

کلر در سه المپیک صاحب چهار مدال شد که از جمله آنها می‌توان به کسب مدال طلا در همان ماده در المپیک ۲۰۰۸ پکن اشاره کرد.

«متیو آر.باروفسکی» مامور ویژه اف‌بی‌آی، در اسناد دادگاه ذکر کرده است که هویت کلر پس از تطابق با گواهینامه رانندگی‌اش به تایید وی رسیده است.

فدراسیون شنای آمریکا در بیانیه‌ای که به رویت سی‌ان‌ان رسیده است، اعلام کرد «ما حق شخصی افراد و گروه‌ها را برای اعتراض صلح‌آمیز محترم می‌شماریم اما تحت هیچ شرایطی اقدامات صورت گرفته هفته گذشته توسط افراد در ساختمان کنگره را نمی‌پذیریم.»

کمیته ملی المپیک و پارالمپیک آمریکا نیز اقدامات اغتشاش‌گران را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار ورزش