تعداد روستاهای برخوردار از آب شرب سالم در لردگان به ۲۱۰ روستا رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان لردگان گفت: با همت دولت دوازدهم تعداد مناطق روستایی برخوردار از شبکه آب شرب سالم از ۱۴۰ روستا به ۲۱۰ روستا در این شهرستان افزایش یافته است.

یوسف حسنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در طول سال‌های اخیر ۷۰ روستای جدید افزون بر ۲۰ هزار نفر جمعیت در این شهرستان از آب لوله‌کشی برخوردار شدند.

وی از تعویض و مرمت ۳۳۸ کیلومتر از خطوط شبکه انتقال آب مناطق شهری و روستایی لردگان در ۲ سال گذشته خبر داد و افزود: از این میزان تعویض شبکه فرسوده، ۳۸ کیلومتر در سالجاری اجرا شده است.

به گفته حسنی در همین مدت ۳۱۳ پروژه آبرسانی و خدمات فاضلاب در این شهرستان با اعتباری افزون بر یکهزار و ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه و اجرا شده است .

رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان لردگان، مجموع روستاهای دارای سکنه این شهرستان را حدود ۳۰۰ روستا اعلام کرد و اظهار داشت: روستاهایی که تاکنون زیرپوشش این شرکت قرار نگرفته‌اند به علت پراکندگی جمعیت کمتر از ۲۰ خانوار است.

حسنی با اشاره به تکمیل و بهره‌برداری از سیستم و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر لردگان در سالجاری تصریح کرد: رشد چشمگیر قیمت تجهیزات انشعاب باعث کُند بودن و افزایش نیافتن اشتراک سیستم فاضلاب در این شهر گزارش شده است .

وی از اشتراک تنها یک‌هزار و ۳۰۰ مشترک معادل ۱۰ درصد از حدود ۱۳ هزار مشترک انشعاب فاضلاب این شهرستان خبر داد و گفت: امید است با اطلاع‌رسانی و حمایت‌های دولت تا پایان سالجاری ۵۰۰ انشعاب جدید فاضلاب به شبکه متصل شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها