رییس هیات وزنه‌برداری چهارمحال و بختیاری انتخاب شد

شهرکرد- ایرنا- مهران رییسی به عنوان رییس هیات وزنه‌برداری چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه در مجمع انتخاباتی این هیات انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، مجمع انتخاباتی هیات‌ وزنه‌برداری چهارمحال و بختیاری با حضور داوود باقری، نایب‌رییس فدراسیون برگزار شد و مهران‌ رییسی توانست با کسب ۱۵ رای از مجموع ۱۶ رای ماخوذه به ‌عنوان رییس‌ این هیات‌ انتخاب شود.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری در این مجمع انتخاباتی با اشاره به اینکه رشته وزنه‌برداری از جمله رشته‌های مدال‌آور این استان است، گفت: توجه به انضباط مالی و رعایت چارچوب‌های قانونی در این مورد باید در دستور کار رییس هیات قرار گیرد.

حمید کریمی با تاکید بر بُعد همگانی وزنه‌برداری در چهارمحال و بختیاری افزود: فراهم کردن زمینه شناسایی نخبه‌های ورزشی و استعدادیابی در شهرستان‌ها می‌تواند منجر به قهرمان‌پروری شود و با حضور تیم‌های استانی در مسابقات لیگ نیز ورزشکاران در شرایط آرمانی قرار خواهند گرفت.

وی برگزاری دوره‌های آموزش مربیگری وزنه‌برداری در درجه‌های بالاتر را ضروری دانست و تصریح کرد: با توجه وجود استعدادهای فراوان وزنه‌برداری در چهارمحال و بختیاری لازم است فدراسیون نیز برای راه‌اندازی خانه وزنه‌برداری استان و رفع مشکلات زیرساختی حمایت‌های بیشتری را به این استان اختصاص دهد.

نایب‌رییس فدراسیون وزنه‌برداری نیز در این مجمع فعالیت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان در توسعه وزنه‌برداری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: وزنه‌برداری از جمله رشته‌های است که در شرایط سخت و دشوار راه خود را ادامه داده است و نباید اجازه داد که کمبود تجهیزات موجب انحراف در دیدگاه‌ها برای رشد این رشته ورزشی در کشور شود.

داوود باقری افزود: از مهمترین عوامل در قهرمانی رشته وزنه‌برداری، داشتن نوعی سرسختی ذهنی است که در برخی موارد این سرسختی‌ها به مناسبات و ارتباطات اجتماعی ورزشکاران این رشته نیز متصل می‌شود و نارضایتی‌های را به وجود می‌آورد که در صورت مدیریت این بعد از وزنه‌برداری، شاهد نتایج بهتری در این رشته خواهیم بود.

وی با اشاره به تقویت کمیته‌های فنی و فرهنگی در فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: هم‌اکنون این کمیته‌ها از استاندارهای موردنیاز در اندازه‌های ملی و بین‌المللی برخوردار هستند و هیات‌های استانی می‌توانند از این ظرفیت ایجادشده برای توسعه وزنه‌برداری استفاده کنند.

باقری از مربیان به‌عنوان حلقه وصل سکوهای قهرمانی و ورزشکاران و فدراسیون نام برد و یادآور شد: باید به جایگاه مربیان بیش‌ازپیش توجه شود و در مسائل حاشیه‌ای نیز منافع جمع در ارجحیت قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، در این دوره از انتخابات رییس هیات‌ وزنه وزنه‌برداری‌ چهارمحال و بختیاری، اسماعیل زاهدیان فر و آرش محمدی هم به‌عنوان دیگر نامزد انتخاباتی حضور داشت که هر دو از ادامه رقابت انصراف دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها