۲۳۰۰ هزار تن بذر گندم بین کشاورزان هرمزگان توزیع شد

بندرعباس- ایرنا- رییس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی هرمزگان گفت: امسال ۲ هزار و ۳۰۰ تن  بذر گندم با قیمت مصوب دولتی در سراسر استان توسط شبکه تعاون روستایی بین کشاورزان توزیع شد.

عزیز سیدی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز تولید بذر اتحادیه تعاون روستایی استان افزود: از این میزان، توزیع بیش از ۸۵۰ تن بذر گندم توسط اتحادیه تعاون روستایی حاجی آباد بوجاری(پاک سازی)، ضدعفونی و بین کشاورزان توزیع شد.

وی بیان داشت: سال گذشته یکهزار و ۱۵۰ تن بذر گندم بین کشاورزان هرمزگان توزیع شد که امسال نسبت به همسنجی با پارسال افزایش ۲ برابری داشته‌ایم.

رییس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی هرمزگان خاطرنشان کرد: در سالجاری باتوجه به استقبال کشاورزان از کشت گندم و افزایش سطح زیرکشت این محصول درهرمزگان، در توزیع این بذر کمبود پیش آمد و به همین جهت تعاون روستایی اقدام به توزیع بذر گندم با قیمت مصوب دولتی کرده است.

سیدی با اشاره اینکه بیشتر بذرهای توسط اتحادیه تعاون روستایی حاجی آباد در شهرستان‌های حاجی آباد، میناب، رودان، بستک و بندرعباس توزیع شده است، تصریح کرد: یکی از بیشترین فعالیت‌های اتحادیه این تعاونی تامین نهاده‌های کشاورزی برای کشاورزان است

وی افزود: شبکه تعاون روستایی هرمزگان این آمادگی دارد که حجم تولید بذرهای گندم را به مراتب بیش از رقم اعلام شده بالاببرد، اما سعی ما براینست که براساس درخواست و نیاز کشاورزان به سمت تولید این بذر که کشت بیشتر هرمزگان را به خود اختصاص می‌دهند، برویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha