۵۴ مجوز الکترونیکی کانون مسجد در کردستان صادر شد

سنندج - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: امسال ۵۴ کانون فرهنگی هنری مسجد در این استان موفق به دریافت مجوز الکترونیکی شدند.

 به گزارش ایرنا، کامل گلباغی روز پنجشنبه در پنجمین وبینار توجیهی آموزشی طرح ملی «ایران قوی» که با حضور مجازی مدیران مسوول کانون های مساجد استان و اعضای شبکه رابطین فهما در بستر وب برگزار شد، اظهار داشت:  ایجاد بستر مشارکت و نقش آفرینی، رقابت سالم، تولید و اشتراک محتوا، هماهنگی و انسجام فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور را از جمله دستاوردهای این طرح است.

وی با اشاره به اینکه این طرح مبتنی بر شرایط روز و قابلیت‌ها و مقدورات بومی، کارکردها و فعالیت‌های مبتکرانه کانون‌ها و استفاده هدفمند از ظرفیت رسانه و فن‌آوری های نوین اجرا می‌شود، افزود: اعضای کانون‌های مساجد در این بازه زمانی ۱۰ مهر تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری می‌توانند در طرح مذکور شرکت و امتیازات خود را  در سامانه بچه‌های مسجد ثبت کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان اینکه کانون های مساجد می توانند طرح‌های خود را در قالب سه شبستان و ۱۲ رواق ثبت کنند، اضافه کرد: استان با داشتن ۵۸۴ کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح شهر و روستاها برای اجرای این طرح ملی گام برداشته و در تحقق این طرح ملی مشارکت دارد.

گلباغی با اشاره به تعداد درخواست‌های ثبت مجوز الکترونیکی کانون‌های مساجد استان در این سامانه  یادآور شد: تاکنون ۷۴ کانون فرهنگی هنری مساجد استان درخواست مجوز الکترونیکی خود را در سامانه بچه‌های مسجد ثبت کردند که از این تعداد ۵۴ کانون موفق به دریافت مجوز خود شده‌اند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹ نفر از مدیران مسوول کانون‌های فرهنگی هنری فعال مساجد استان به عنوان شبکه رابطین فهما معرفی شدند که همه کانون‌های استان به عنوان همگروه این کانون‌ها فعالیت‌های خود را در سامانه بچه‌های مسجد ثبت می‌کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: روزهای پنجشنبه هر هفته با بهره‌گیری از بستر فضای مجازی و وب جلسات وبیناری با حضور کارشناسان ستادی استان در راستای رفع مشکلات شبکه رابطین و مدیران مسوول کانون‌های مساجد برگزار و تلاش می‌شود در فرصت باقی مانده حداکثر امتیاز طرح ملی ایران قوی را در سطح کانون های مساجد استان ثبت شود.

طرح ملی «ایران قوی» از هفته دفاع مقدس آغاز شده و  تا ایام الله دهه فجر در قالب ۲۰ هفته به طول می‌انجامد؛ در دومین سال برگزاری رویداد ملی فهما (کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ایران) ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با ارائه طرح ملی «ایران قوی در گام دوم انقلاب اسلامی»، در نظر دارد بستر جریان سازی این گفتمان را در بین آحاد مردم به ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مهیا و زمینه رقابت سالم بچه‌های مسجد را در ظهور و بروز این رویداد مهم در بستر فضای مجازی فراهم کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها