خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی جنوب کرمان را جبران می‌کنیم

جیرفت - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه میزان خسارت سرمازدگی در جنوب کرمان غیرقابل تصور بود گفت: تمامی توان خود را به کار می‌گیریم تا بخشی از این خسارت‌ها جبران شود.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز پنجشنبه در بازدید از مزارع کشاورزی عنبرآباد اظهار داشت: سرمازدگی آسیب گسترده‌ای به مزارع کشاورزی مردم در حوزه جنوب کرمان وارد کرده که واقعا غیر قابل تصور بود و این خسارت‌ها بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است گه گزارش شده است.

وی تصریح کرد: اینطور که ما مشاهده می‌کنیم‌ سرمازدگی محصول سیب‌زمینی و پیاز را به طور کامل خشک کرده است و این محصولات هیچ آورده‌ای برای کشاورزان ندارد.

استاندار کرمان ادامه داد: بلافاصله برآورد خسارت انجام شد و ستاد بحران و فرمانداران ما در این حوزه ورود کردند و از میزان خسارت‌ها، برآورد کارشناسی شده  است ضمن اینکه هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارت نداریم اما فکر می‌کنم خسارت بیش از ۲ هزار میلیارد تومان باشد.

وی گفت: برای حل مشکل این کشاورزان تمامی توان خود را به کار خواهیم گرفت البته بعید است بتوانیم این همه خسارتی که وارد شده را جبران کنیم ولی سعی می‌کنیم بخشی از خسارات جبران شود.

زینی‌وند ادامه داد: وام‌هایی هم که کشاورزان دریافت کردند را پیگیری می‌کنیم که استمهال شود و برای بخشش جرائم بانکی آن‌ها نیز تدابیری اتخاذ شود.

وی در خصوص بیمارستان عنبرآباد هم گفت: این بیمارستان به واسطه اعتبارات اندکی که داشته، پیشرفت قابل توجهی نداشته است و باید در ردیف اعتبارات ملی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در پیوست بودجه ۱۴۰۰ بتوانیم اعتبار تکمیل بیمارستان عنبرآباد را اضافه کنیم.

استاندار کرمان بیان داشت: برای تکمیل این بیمارستان حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و از مسوولان بیمارستان تقاضا کردیم پروژه را فازبندی کنند، البته ظرفیت‌های قانونی وجود دارد که پیمانکار بتواند تهاتر کند.

وی گفت: از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنیم تا بتوانیم مردم عنبرآباد به این خواسته بحق خود برسند و بیمارستان در یک فرآیند قابل قبولی به بهره‌برداری برسد.

سرخط اخبار استان‌ها