خطر وقوع حریق در جنگلهای لاهیجان با وزش باد گرم افزایش می یابد

لاهیجان – ایرنا - فرماندار لاهیجان با اشاره به اطلاع رسانی هواشناسی استان در خصوص افزایش دما به طور متوسط بین ۹ تا ۱۵ درجه و وزش باد گرم گفت: خطر وقوع حریق در جنگلها در این شرایط تشدید می شود.

 یونس محمودی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا ، با تکرار این توصیه که هموطنان در صورت مشاهده آتش در جنگل ها و مراتع با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس گرفته و اطلاع دهند خواستار همکاری آحاد شهروندان برای مقابله با هرگونه آتش سوزی احتمالی شد.

وی به دهیاران، بخشداران  و مردم روستاهای حاشیه ساکن در روستاهای واقع در جوار مناطق جنگلی نیز توصیه کرد اقدامات پیشگیرانه از جمله جمع آوری مواد با آستانه بالای آتش گرفتن از جمله هیزم های خشک را در اولویت قراردهند.

به گفته وی همه دستگاه های امدادی و نیروهای وابسته بایستی آمادگی کامل را برای هر گونه خدمات مورد نیاز را داشته باشند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لاهیجان نیز در گفت وگو با ایرنا با اشاره به کمبود شدید تجهیزات لازم امدادی گفت: ۱۰ نیروی حفاظتی و شرکتی این اداره در آماده باش کامل با دو دستگاه آتش نشانی نیسان و کامیون و ۴۰ متر کابل نسوز برای مقابله با آتش سوزی احتمالی در ۱۱ هکتار از مراتع جنگلی و کوهپایه ای لاهیجان می باشند.

یکهزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان لاهیجان در آب بندان ها در حوزه بخش رودبنه قرار دارد و  ۱۲۰ هکتار از اراضی شهرستان ۱۶۷ هزار نفری لاهیجان ساحلی می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها