آلاینده دی اکسید گوگرد در اراک افزایش یافت

اراک - ایرنا - رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده دی اکسید گوگرد روز پنجشنبه به همراه ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون در اراک افزایش یافته است.

«علیرضا محرابیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای این شهر در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز (پنجشنبه) به عدد ۱۰۶ رسید که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

وی بیان کرد: آلاینده ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۰ صبح امروز (پنجشنبه) ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون بود و شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا از ساعت ۱۰ به بعد به عدد ۱۱۲ رسیده که باز نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه های سنی حساس است اما آلاینده فعلی دی اکسید گوگرد و ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون است.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: هوای اراک در یک هفته گذشته به صورت متوالی در شرایط ناسالم بوده و توصیه می‌شود در روزهای ناسالم هوا، مردم به ویژه گروه‌های حساس شامل کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی، از تردد در فضای باز و انجام فعالیت های سنگین در محیط های باز بپرهیزند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و ۲۴ روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است.

کیفیت هوا در یک تقسیم بندی مرتبط با سلامت انسان به ۶ دسته شامل خوب بین ۰ تا ۵۰، متوسط بین ۵۱ تا ۱۰۰، ناسالم برای گروه‌های حساس بین ۱۰۱ تا ۱۵۰، ناسالم بین ۱۵۱ تا ۲۰۰، بسیار ناسالم بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ و خطرناک از ۳۰۰ بالاتر تقیسم می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها