خدمات‌رسانی مطلوب به روستاهای فاقد دهیاری کرمانشاه یک اولویت است

قصرشیرین- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: خدمات رسانی مطلوب و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای روستاهای بدون دهیاری استان از اولویت‌های کاری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر خسروانی روز پنجشنبه در جلسه تعیین تکلیف اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری شهرستان سرپل‌ذهاب، افزود: در شهرستان سرپل ذهاب تعداد ۶۹ روستای فاقد دهیاری وجود دارد که اعتباراتی برای تعدادی از این روستاها برحسب اولویت بندی درنظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر لزوم بهره مندی روستاییان از خدمات عمومی مطلوب گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته به ترتیب اولویت برای تعدادی از روستاهای فاقد دهیاری کارهای عمرانی و زیرساختی انجام می شود تا مردم از خدماتی همچون بهبود و بهسازی معابر، آسفالت راه ها و ایجاد فضای سبز در روستاها بهره مند شوند.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه اضافه کرد: فعالیت های عمرانی و خدماتی روستایی تحت مدیریت نماینده دولت در سرپل ذهاب قبل از اتمام سال در روستاهای در نظر گرفته شده آغاز خواهد شد.

فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت: تعدادی از روستاهای این شهرستان فاقد دهیاری است که اعتبارات آن ها از محل ارزش افزوده به صورت متمرکز به حساب فرمانداری واریز می شود.

نورالدین فرزادی پور افزود: برای اجرای پروژه های عمرانی روستاهای فاقد دهیاری برحسب نیاز، اولویت بندی انجام گرفت که امیدواریم هرچه سریعتر شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها و ارایه خدمات مطلوب به روستاییان باشیم.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق،  هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد که تعدادی از روستاهای آن در حریم مرز واقع هستند و ۶۹ روستای این شهرستان هم دهیاری ندارند.

روستاهای بالای ۳۰ خانوار دارای دهیاری هستند و برهمین اساس، یک هزار و ۶۶۰ دهیاری در استان کرمانشاه وجود دارد و ۹۳۸ روستا هم دهیار ندارند.  

سرخط اخبار استان‌ها