رییس دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری معرفی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه ۲۵ دی با حضور دادستان دیوان محاسبات کشور در شورای اداری استان معرفی شد.

به گزارش ایرنا ،در این آیین کاظم ابهجی عزیزآبادی به عنوان رییس جدید دیوان محاسبات استان معرفی و از خدمات عطاالله نوروزنژاد رییس سابق این نهاد قدردانی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در این آیین که در نشست شورای اداری استان برگزار شد، گفت: خدمت به مردم و جلب رضایتمندی آنها از مهمترین اهداف مدیریت در نظام اسلامی است.

جعفر مردانی افزود: مسئولیت‌ها در نظام اسلامی امانت است از این‌رو نگاه مدیران و مسئولان نیز باید دینی و اعتقادی باشد.

وی، قانون را محور فعالیت کارگزاران در نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: لازمه ایفای درست مسئولیت‌ها تمکین به قانون است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مسئولیت‌ها در نظام اسلامی مکمل یکدیگر است، افزود: تعامل بین‌بخشی بین نهادهای مختلف می‌تواند کشور را در پیشرفت اهداف خود کمک بسزایی کند.

مردانی خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند علاوه بر ایفای وظایف قانونی در تحقق انضباط مالی و صیانت از حقوق بیت‌المال، در امر خدمت‌رسانی به مردم تلاش مضاعفی به کار گیرند.

رییس دیوان محاسبات چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین استفاده از فناوری‌های نوین را پایه و اساس فعالیت‌های این نهاد در استان عنوان کرد و گفت: در همین راستا شعار «دیوان فناورانه مردم‌پایه» در دستور کار قرار می‌گیرد و تلاش می‌شود تا با استفاده از آخرین روش‌ها و فناوری‌های روز برای رسیدگی بهتر و سریع‌تر حسابرسی‌ها بهره گرفت.

کاظم ابهجی عزیزآبادی، پیشگیری از وقوع جرم را از دیگر اولویت‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: این مهم با تعامل و ارتباط دوسویه با مدیران دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: افزایش قدرت ریسک‌پذیری مدیران، شناسایی مشکلات استان و کمک به رفع آن، نظارت مستمر در حین و قبل از خرج و عملیاتی‌تر شدن شورای اندیشه‌ورزی صیانت از بیت‌المال از دیگر اولویت‌هایی است که از سوی این نهاد پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، دیوان محاسبات از نهادهای وابسته به مجلس شورای اسلامی است که وظیفه نظارت بر همه فرایندهای مالی کشور را بر عهده دارد و به عنوان بازوی نظارتی مجلس عمل می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها