بانوان در راس جایگاه فداکاری و شجاعت قرار دارند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: اسلام دین عزت و شهادمت است و بانوان از نظر دین مبین اسلام در راس جایگاه فداکاری و شجاعت قرار دارند و شهدای ما گواهی صادق برای این موضوع هستند.

حجت الاسلام یوسف احمدی روز پنجشنبه در اولین نشست بانوان فرهنگی و اندیشه ورز شهرستان روانسر افزود: برای پیشرفت هرچه بیشتر جامعه اسلامی باید شاهد پیشرفت زنان نیز در عرصه های مختلف باشیم.

وی تصریح کرد: اسلام جایگاه اجتماعی زنان را مشخص کرده و جمعیت بانوان اندیشه ورز نیز برای هم افزایی و همکاری و رصد فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در حوزه بانوان تشکیل شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف این جمعیت مطالبه گری است و این مطالبه گری باید در راستای پیشرفت نظام اسلامی باشد تا بتوانیم داشته ها و توانمندی های نظام را بیشتر به جامعه معرفی کنیم.

امام جمعه روانسر گفت: دشمنان ضربه زدن به فرهنگ جامعه اسلامی و هتک حرمت به حریم خانواده ها را در دستور کاردارند که باید در این راستا بسیار بصیر و هوشیار باشیم.

ماموستا ملاسیدمحمد محمدی افزود: بانوان در ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) و تعالی جامعه نقش بی بدیلی دارند.

وی با بیان اینکه تعالی دین و تربیت افراد جامعه مدیون زنان است اظهار داشت: به دلیل نقش و جایگاه اثرگذار زنان در دین اسلام، دشمنان به دنبال خدشه دار کردن این جایگاه هستند.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: توسعه بدون نقش زنان انکارناپذیر است و در مکتب و پیام امام (ره)  و مقام معظم رهبری به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب به این مهم اشاره شده است.

سعدی مصطفی زاده افزود: روانسر مستعد توسعه است و بانوان می توانند با مطالبه گری نقش خود را برای پیشرفت و توسعه شهرستان ایفا کنند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی روانسر نیز گفت: هدف اصلی از تشکیل جمعیت بانوان فرهنگی و اندیشه ورز این شهرستان، پیگیری مطالبات فرهنگی و اجتماعی است.

حجت الاسلام رهبری محمدی افزود: در هیات اندیشه ورز بانوان تبادل تجربه و اندیشه انجام گرفته و راهکارهای مؤثر در اجرای طرح‌های فرهنگی ارایه و طرح‌های تأثیرگذار اجرا می‌شود.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها