مسائل فارس در دیدار استاندار و نمایندگان استان با جهانگیری بررسی شد

شیراز- ایرنا- مسائل و مشکلات استان فارس در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و زیربنایی در دیدار استاندار و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس امور اراضی کشور بررسی شد.

روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس در این زمینه به نقل از استاندار فارس اعلام کرد: در نشست مشترکی که به همراه مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم، گزارشی از وضعیت استان ارائه شد و پروژه‌های اساسی و کلان استان بررسی شد و افزایش سهم اعتباری استان با توجه به وسعت و جمعیت و همچنین به روز رسانی تعریف محرومیت از خواسته‌های مطرح شده در این نشست بود.
عنایت الله رحیمی اضافه کرد: پیش از این توسعه یافتگی با شاخص‌هایی همچون آب، برق، گاز، مدارس و بهداشت و درمان سنجیده می‌شد اما به نظر می‌رسد هم‌اینک نیازمند افزوده شدن مولفه‌هایی همچون بیکاری، میزان بارندگی و آمار افراد باسواد در این تعریف هستیم.
او اظهار داشت: در این دیدار درباره پروژه‌های کلان و اساسی همچون آزادراه شیراز - اصفهان، راه آهن شیراز- بوشهر، شیراز- گل‌گهر، بزرگراه فیروزآباد- جم - عسلویه و آزادراه لامرد - پارسیان، ادامه محورهای اتصال فارس به استان‌های همجوار مانند محور راه لار به بستک و گراش به تنگ چک چک و بوشهر بحث و تبادل نظر شد.
استاندار فارس گفت: در این دیدار نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن حمایت از فعالیت‌های انجام شده توسط تیم مدیریتی استان و تاکید بر وجود هماهنگی بین نمایندگان و مجموعه مدیریت استان، به رایزنی درباره حل مشکلات مردم پرداختند.
رحیمی ادامه داد: پروژه‌هایی همچون طرح توسعه شاهچراغ (ع)، سدهای دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد، بیمارستان‌های با پیشرفت فیزیکی بالا از جمله بیمارستان جهرم، فسا، مرودشت، مصیری، نی‌ریز، جویم و ارسنجان، تکمیل خطوط آبرسانی در مناطق مختلف استان در این دیدار مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد نمایندگان استان و استاندار فارس یک جمع‌بندی از وضعیت این پروژه‌ها جهت رایزنی با سازمان برنامه و بودجه و توصیه  به وزرا  به معاون اول رئیس جمهوری ارائه دهند.
وی افزود: نمایندگان فارس در مجلس و مدیریت ارشد استان همچنین پیشنهادهایی در زمینه بورس، ورزش، تامین سنگ آهن برای کارخانه‌های فولاد استان و سایر مباحث مربوط به توسعه فارس را ارائه کردند که مورد توجه و استقبال معاون اول رئیس جمهوری قرار گرفت و مقرر شد دستورات لازم برای پیشبرد و تسهیل امور از سوی وی داده شود.

افزایش سهمیه ابلاغی روغن و مواد خوراکی استان
استاندار فارس، با اشاره به جلسه خود با معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت  گفت: در این دیدار در خصوص کالاهای اساسی به ویژه روغن و میوه شب عید رایزنی‌های مثبتی انجام و مقرر شد تجدید نظری در  سهمیه ابلاغی روغن و مواد خوراکی استان صورت گرفته و این سهمیه افزایش یابد.
رحیمی درباره بازدید خود از کارخانه صنایع هوایی قدس هم گفت: در این بازدید، اموری همچون ساخت هواپیماهای سبک و پهپادها و استفاده از خدمات ناوگان پهپادی در زمینه کشاورزی، محیط زیست، جنگل‌ها، مراتع، ستاد بحران، ترافیک و عکس برداری‌های هوایی در حوزه مسائل شهری و همچنین اکتشاف‌های معدنی مذاکراتی صورت قرار گرفت و توافق‌های خوبی نیز حاصل شد که امیدواریم این توافق‌ها به زودی به نتایج مطلوبی برسد.

ارائه امکانات و تجهیزات به جهاد کشاورزی و امور اراضی فارس
استاندار فارس، با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان امور اراضی کشور هم گفت: در این دیدار نیز مقرر شد امکاناتی برای تجهیز سازمان جهاد کشاورزی و امور اراضی استان  استان  ارائه شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها