سه طرح زیرساختی عمرانی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه افتتاح شد

ساوه -ایرنا- سه طرح زیرساختی، عمرانی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه از توابع شهرستان ساوه با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و شهر صنعتی کاوه روز پنجشنبه در آیین افتتاح این طرح ها که با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان برگزار شد، افزود: برای افتتاح این طرح ها در مجموع سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
«فرهاد هاشمی» اظهار کرد: این طرح ها در مجموع ۳۶ هزار شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است.
وی گفت: راه اندازی ایستگاه اختصاصی راه آهن در منطقه ویژه اقتصادی یکی از طرح های راهبردی است که برای به نتیجه رسیدن آن یک هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
به گفته او این ایستگاه راه آهن دارای اجزایی چون سکوی بارانداز ۲۰ هزار مترمربعی و ۲ انبار به مساحت ۱۲ هزار مترمربع  است.
هاشمی افزود: پروژه خط انتقال آب برای تامین نیاز حدود ۶۰۰ کارخانه مستقر در شهر و منطقه ویژه اقتصادی کاوه نیز امروز به بهره برداری رسید که در مجموع ۱۲ میلیارد ریال هزینه در پی داشت.
به گفته او با توجه به خط قدیمی انتقال آب و ضرورت تامین هرچه بیشتر برای این ناحیه صنعتی اقدام به تأسیس خط انتقال از دشت «سیدقلی» شد.
وی اظهار داشت: ظرفیت آبدهی این خط انتقال ۲۵۰ لیتر در ثانیه است.
مدیرعامل شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه همچنین بهره برداری از ۲ انبار مسقف و روباز با ظرفیت ۱۳۰ هزار مترمربع را سومین پروژه افتتاحی عنوان کرد.
وی ادامه داد: برای ساخت این انبارها که از بزرگترین مجموعه انبار در مناطق ویژه اقتصادی کشور محسوب می شود در مجموع یک هزار و ۶۰۰ میلیون اعتبار هزینه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha