مولفه اصلی افتخارات امروز نیروی دریایی نیروی انسانی است

رشت - ایرنا- فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت با اشاره به الحاق ناوهای جدید به بدنه نیروی دریایی گفت: مولفه و ستون اصلی افتخارات امروز نیروی دریایی نیروی انسانی متعهد و متخصص است.

امیر دریادار دوم مهدی شعبانزاده روز پنجشنبه  در نود و یکمین آیین تحلیف دانش آموختگان این مرکز به عنوان شهید حسن نژاد اظهار داشت: شما  در این حوزه حضور پیدا کردید بعد از آموزش های مقدماتی که در این مرکز آموختید به افتخار سربازی برای نظام در نیروی دریایی راهبردی نائل می شوید که افتخاری بالاتر از این سربازی نیست و همه جوانان دوست دارند در این کسوت باشند و باید به خود ببالیم که به لباس نظام مقدس و خدمت نیروی دریایی در می‌آییم.

وی با اشاره به این که بعد از پیروزی انقلاب به توانایی ساخت شناورهای سطحی و زیرسطحی رسیدیم خاطرنشان کرد: در حوزه جنگ الکترونیک شما جوانان هستید که این تجهیزات راهبردی را با حرکت و اقتدار  بی‌بدیل خود پیش برده اید.

 وی با بیان این که شما جوانان هستید که به عنوان نیروی تازه نفس ، متعهد انقلابی،آموزش دیده  و جوان وارد بدنه این نیرو می شوید و به  صیانت از مرزهای دریایی و انجام وظایف محوله می پردازید ؛ تاکید کرد:  باید آموزش ها را به مهارت تبدیل کنید  تا بتوانید مسئولیت های محول شده را به نحو احسن انجام دهید.

امیر دریادار دوم شعبانزاده خاطر نشان کرد: نقش شما بی بدیل است و  باید در مجموع این هدایت ها ، آموزش‌ها و برنامه‌های تربیتی ، آموزشی و پژوهشی منجر به اجابت خواسته فرمانده کل قوا شود که ایمان ، دانش و شجاعت خودمان را ارتقا دهیم  .

وی با تاکید بر ضرورت به روز کردن دانش و علم نیروهای راهبردی ارتش  تصریح کرد: ایمان  باعث می‌شود در بزنگاه ها کم نیاوریم و در دریاها حضور قدرتمند داشته باشیم و  باورها ی خودمان  را به طور مستمر ارتقا دهیم چرا که بن مایه کار ما اعتقاد و ایمان ماست که ما را از ارتش‌های دنیا متمایز می‌کند.

معاون تربیت، آموزش و پژوهش فرماندهی مرکز آموزش تخصص‌های دریایی حضرت باقرالعلوم (ع) رشت در این مراسم با اشاره به  ظرفیت آموزشی این مرکز، اظهار کرد: جمعیت دانش‌آموختگان حاضر در میدان در رشته‌های عرشه، فنی و آمار هستند که در ۱۴ تخصص برای دریافت درجه و نشان معرفی شده‌اند.

ناخدا یکم عرشه شهرام حبیبی از سطح بالای آمادگی نیروهای تربیت‌شده در مرکز فرماندهی آموزش‌های تخصصی دریایی باقرالعلوم رشت خبر داد و افزود: این دانش‌آموختگان به وظایف خود واقف بوده و با پایبندی به ارزش‌های اسلام و انقلاب و با فضیلت آماده دفاع از شرف و عزت کشور هستند.

وی با اشاره به پیشینه تربیتی مرکز آموزشی نداجا رشت، گفت: این مرکز به خود می‌بالد که با پیشینه تربیت گذشته و کنونی با بهره‌گیری از فرامین سلسله مراتبی فرماندهان نقش اساسی در تربیت نیرو داشته است.

معاون تربیت، آموزش و پژوهش فرماندهی مرکز آموزش تخصص‌های دریایی حضرت باقرالعلوم (ع) رشت، تربیت راهبردی برای نداجا در مرکز فرماندهی آموزش‌های تخصصی دریایی رشت را حائز اهمیت عنوان و تصریح کرد: دستاوردهای این مرکز در کنار تلاش‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش این است که توانسته در راستای تربیت نیروی کارآمد گام‌های اساسی بردارد.

مرکز آموزش تخصص‌های دریایی نداجا نخستین و تنها پادگان و نمایندگی در بین نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر رشت، مرکز استان گیلان است.

 این مرکز آموزش درجه‌داران جهت بکارگیری در مناطق ۴ گانه نداجا و ستاد نیروی دریایی برعهده دارد. این مرکز همچنین وظیفه آموزش رزم مقدماتی به سربازان، درجه‌داران و افسران وظیفه نیروی دریایی را انجام می‌دهد.

فرماندهی آموزش تخصص‌های نیروی دریایی رشت مسئولیت آموزش ۷۰ درصد از کارکنان نیروی دریایی ارتش را بر عهده دارد. پس از آموزش‌های رزم مقدماتی در مجتمع آموزشی شهید نامجو، آموزش‌های آکادمیک پرسنل پایور در این مرکز در ۲۱ تخصص و در ۱۷ مرکز آموزش انجام می‌شود. رشته‌های برق و الکترونیک، مکانیک، عرشه، آماد، جنگال، مخابرات، زیرسطحی، هوادریا، غواصی، رایانه، توپخانه ملوان، موزیک، زبان خارجه، کنترل صدمات از جمله رشته‌های آموزشی در این مرکز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها