پیروزی تیلور مقابل باروز/تیلور و یزدانی شاید در رم

تهران- ایرنا- دیوید تیلور و جردن باروز ۲ آزادکار تیم ملی کشتی آمریکا در مبارزه ای نمایشی به مصاف هم رفتند که تیلور حریف مستقیم یزدانی در این مبارزه به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا، این مبارزه بامداد امروز- پنجشنبه  و از ساعت چهار به وقت ایران  در شهر لینکلن مرکز ایالت نبراسکا در آمریکا برگزار شد و در پایان دیوید تیلور با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی رسید.
بعد از همه گیری کرونا همه فعالیت‌های ورزشی در سراسر جهان تعطیل و یا محدود شد و بر همین اساس از چندی پیش فدراسیون کشتی آمریکا برای بارگرداندن هیجان به کشتی اقدام به برگزاری مسابقات نمایشی کشتی بین قهرمانان این کشور بدون تماشاگر کرد که اتفاقا در دنیای کشتی مورد استقبال قرار گرفت.

بعد از چند برگزاری چندین مرحله از این دست رقابت ها که با کُری خوانی نیز همراه است، باروز حدود ۲ ماه پیش بعد از شکست آزادکار جوان و ۸۶ کیلوگرمی آمریکا با نام زاهید والنسیا از تیلور برای مبارزه دعوت کرد که بعد کری خوانی‌های معمولی که در این کشور مرسوم هست این ۲ آزادکار عنوان دار جهان و المپیک بامداد امروز به مصاف هم رفتند.

دیوید تیلور قهرمان سال ۲۰۱۸ وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد جهان و جردن باروس قهرمان وزن ۷۴  کیلوگرم جهان هستند.

باروز با چهار طلای جهان و طلای المپیک در وزن ۷۴ کیلوگرم در این مبارزه کمی سنگین تر بود و رودروی تیلور قرار گرفت که تا یک دقیقه به پایان مبارزه تیلور از حریف خود ۴ بر یک پیش بود و باروز با تجربه و پا به سن گذاشته همه تلاش خود را انجام داد و نهایت مبارزه با تساوی ۴ بر ۴ به پایان رسید و تیلور به دلیل کسب امتیازات درشت تر برنده مبارزه شد.

همچنین در مبارزه دیگری جی دن کاکس دارنده مدال های برنز المپیک و ۲ طلای جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز برابر نیت جکسون به برتری رسید. کاکس ۲ مدال طلا در وزن ۹۲ کیاوگرم دارد و ۲ مرتبه نیز علیرضا کریمی را در پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و ۲۰۱۸ مجارستان شکست داده است.

تیلور که به دلیل مصدومیت پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان را از دست داده بود بعد از پشت سرگذاشتن مصدومیت این روزها از آمادگی بالایی برخوردار است. او ۲ مرتبه در جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه و پیکارهای جهانی ۲۰۱۸ مجارستان حسن یزدانی را شکست داد. حال در آستانه بازی‌های المپیک کادر فنی تیم ملی به دنبال آن هست تا یزدانی پیش از المپیک به مصاف تیلور برود.

پیکارهای جام هنری دوگلان فرانسه چند روز دیگر در پاریس آغاز می‌شود و تیم منتخب آمریکا نیزآنجاست اما تیلور در این پیکارها حضور ندارد. اما جام متئو پیلکونه ایتالیا قرار است اسفند ماه در شهر رم برگزار شود. شاید این ۲ آزادکار قرار است از رم به طلای توکیو برسند و مبارزه یزدانی با جدی ترین حریف خود در المپیک و پیش از آغاز ان به غیر از انتقام ۲ مبارزه قبلی از لحاظ کم شدن فشار روحی و روانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

همچنین باروز ۳۲ ساله،   تاکنون هیچ ایرانی موفق به شکست او نشده است و تلاش بسیاری داشت تا بتواند دومین مدال طلای المپیک را بگیرد اما در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو به سد سخت «انور گدیف» روسی خورد و در ادامه و با از دست دادن روحیه و انگیزه نتوانست توفیقی داشته باشد و در رده نهم المپیک قرار گرفت.

او طی سال‌های متمادی که برابر حریفان ایرانی خود قرار گرفت همواره موفق به شکست آنان شد. آخرین نفری که باروز موفق به شکست او شد، «مصطفی حسین‌خانی» بود که در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ مجارستان رقم خورد. او پیش از این حریفانی همچون صادق گودرزی، عزت‌الله اکبری، مرتضی رضایی‌قلعه، علیرضا قاسمی و پیمان یاراحمدی را شکست داده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار ورزش