۹ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در سلسله پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سلسله گفت: ۹ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به یکهزار و ۲۶۵ نفر از صاحبان مشاغل متضرر از کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، علی علیزاده روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار سلسله افزود: ۳۲۱ پرونده نیز در بانک های عامل هستند که لازم است هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند تا کل سهمیه تخصیصی شهرستان جذب شود. 

وی با اشاره به تخصیص ۱۱ میلیارد تومان وام حمایتی کرونا به شهرستان سلسله، عنوان کرد: در این خصوص بانک های سپه، تجارت و ملی بیشترین همکاری را در پرداخت تسهیلات داشته اند.

علیزاده با اشاره به کسب رتبه نخست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه ارزیابی عملکرد ادارات شهرستان ادامه داد: سال گذشته سلسله توانست رتبه نخست  پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: اکنون سامانه ثبت درخواست متقاضیان شهرستان برای وام اشتغال روستایی مسدود است که باید پیگیری لازم جهت بازگشایی سامانه و استفاده  بیشتر از این تسهیلات انجام شود. 

فرماندار سلسله نیز با تاکید بر برنامه ریزی و اقدام جهادی برای رسیدن به توسعه و پیشرفت گفت: اقتصاد این شهرستان بیشتر مبتنی بر کشاورزی و دامداری است و کارگران درصد کمی از اشتغال آن را به خود اختصاص داده اند اما باید برای رفع مشکلات معیشتی این قشر تلاش شود.

مرتضی مهدوی کیا افزود: مناقشات صنفی کارگری خاصی در سلسله وجود ندارد اما اگر مواردی نیز مشاهده می شود باید با جدیت پیگیری شود و برای احقاق حق کارگران برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم جذب تسهیلات خوداشتغالی جهت اجرای طرح های زود بازده در شهرستان گفت: فرصت خدمتگذاری در هر مقام و مسئولیت هرچند کوتاه را باید قدر بدانیم چراکه خدمت به مردم مهمترین وظیفه مسئولان است.

سلسله با جمعیت ۷۵ هزار نفر در شمال لرستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها